مدیرکل شیلات استان بوشهر

شهرک های شیلاتی در حاشیه رود های استان احداث می شود

شناسه خبر: 45221 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: ایجاد شهرک‌های شیلاتی در سطح استان را پیگیری می‌کنیم که یکی از این شهرک‌ها در حاشیه رودخانه مند در شهرستان دشتی و رودحله در شهرستان گناوه است.

عباسعلی زنده‌بودی در نشست مشترک تولید و اشتغال در استان بوشهر با حضور دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: با توجه به این که استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بالقوه در حوزه آبزی‌پروری است، طرح پرورش میگو و ماهی در راستای تولید و اشتغال تدوین شده است.

وی افزود: در این راستا افزایش سایت‌های میگو در دستور کار است که بر این مبنا چهار هزار و ۴۰۰ هکتار از سطوح اراضی استان بوشهر به مزارع پرورش میگو اختصاص یافته است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر تصریح کرد: انتظار می‌رود با این سطوح زیرکشت مزارع پرورش میگو، سالانه ۱۵ هزار تن میگو در طی یک فصل کشت برداشت شود.

زنده‌بودی عنوان کرد: با توجه به این که یکی از مزیت‌های استان بوشهر استفاده از آب‌های خلیج فارس برای اجرای طرح‌های پرورش ماهی در قفس است، بیان کرد: ایجاد شهرک‌های شیلاتی در سطح استان را پیگیری می‌کنیم که یکی از این شهرک‌ها در حاشیه رودخانه مند در شهرستان دشتی و رودحله در شهرستان گناوه است.

وی ادامه داد: البته در محدوده رودحله مشکل زمین برای اجرای این شهرک‌های شیلاتی داریم که اقدامات مناسبی در این خصوص در حال انجام است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر بیان کرد: با توجه به این که ۴۰ موافقت اصولی برای طرح ماهی در قفس در خلیج فارس در محدوده آب‌های استان بوشهر ارائه شده هیچ محدودیتی برای دادن مجوز برای طرح ماهی در قفس در استان بوشهر وجود ندارد و به محض دریافت درخواست و کارشناسی‌های انجام شده، جهت گرفتن تسهیلات ارزان‌ قیمت به بانک‌های عامل معرفی می‌شود.
منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/