صادرات کالای غیرنفتی از گمرک بوالخیر ۱۲ برابر افزایش یافت

شناسه خبر: 45303 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: مدیر گمرک بوالخیر تنگستان گفت: در ۴ ماه نخست امسال بیش از ۷۵۰۰ تن محصولات غیرنفتی از گمرک بوالخیر به قطر صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ برابر افزایش یافته است.

فضل الله احمدی با بیان اینکه گمرک بوالخیر نقش مهمی در تجارت دریایی و امرمعاش مردم منطقه دارد اظهار داشت: گمرک بوالخیر در صادرات و واردات کالا  نقش مهمی دارد به‌گونه‌ای که سهم مهمی از تجارت دریایی استان بوشهر را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به صادرات ۷ هزار و ۵۰۰  تنی کالای غیر نفتی از گمرک بوالخیر گفت: در ۴ ماه نخست امسال ۷ هزار و ۵۰۰ تن کالا  به ارزش  سه میلیون دلار از گمرک  بوالخیر  به کشور قطر صادر شده  است.

مدیر گمرک بوالخیر تنگستان با بیان اینکه کالاهای صادر شده از این گمرک ۱۲ برابر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد تصریح کرد: در زمینه واردات تجاری  این گمرک نقش مهمی دارد به‌گونه‌ای که کالاهای مجاز از گمرک بوالخیر در ۴ ماه نخست امسال وارد کشور شده است.

احمدی، تره‌بار، سبزی‌جات، مواد دامی و پروتئینی را عمده صادرات از گمرک بوالخیر تنگستان دانست و خاطر نشان کرد: در هفته جاری ۸۶ نفر شتر بوسیله لنج تجاری از گمرک بوالخیر تنگستان به قطر صادر شد.

وی صادرات  غیرنفتی از از اولویت‌های گمرک بوالخیر دانست و تصریح کرد: نزدیکی این گمرک نسبت به گمرکات استان بوشهر به کشور قطر صادرات کالاهای مختلف غیر نفتی در اولویت کار این گمرک به قطر قرار گرفته است.

مدیر گمرک بوالخیر تنگستان بیان کرد: نزدیکی گمرک بوالخیر به کشور قطر و کاهش هزینه حمل نسبت به دیگر گمرکات، شرایط خوبی را برای تسهیل در امر صادارت مهیا کرده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/