بیش از نیم تن مواد غذایی غیرقابل مصرف در شهر بوشهر امحاء شد

شناسه خبر: 45437 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در یک هفته گذشته ۵۱۰ کیلو انواع مواد غذایی شامل لبنیات صنعتی، شیرینی و شکلات، و نوشیدنی‌های فاسد شده از محلات تنگک بوشهر جمع‌آوری و امحاء شد.

حسن فخرایی اظهار داشت: یکی از وظایفی که با نعایت ظرافت و دقت در مجموعه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر پیگیری می‌شود توجه به سلامت مواد غذایی قابل ارائه به مردم است.

وی اضافه کرد: در این راستا تیم‌های مختلف بازرسان این شبکه در اوقات اداری و غیراداری با سرکشی به مراکز عرضه مواد غذایی به شکل جزیی و کلی اقدام به پایش میزان سلامت موادغذایی می‌کنند و ضمن تذکرات لازم در هر شرایطی که از تاریخ گذشتگی این مواد غذایی مطمئن شوند اقدام به جمع‌آوری برای امحاء آن می‌کنند.رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تصریح کرد: در این راستا و در طی یک هفته گذشته ۵۱۰ کیلو انواع مواد غذایی شامل لبنیات صنعتی، شیرینی و شکلات، و نوشیدنی‌های فاسد شده از محلات تنگک بوشهر جمع‌آوری و امحاء شد.

وی ادامه داد: با توجه به این که نگهداری و فروش موادغذایی تاریخ گذشته جرم بود و بر اساس قانون با این جرائم مواد غذایی برخورد قضایی می‌شود پرونده‌هایی نیز در این زمین تشکیل و افراد متخلف به دوایر قضایی معرفی شد.

فخرایی افزود: از آنجا که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متولی بخش سلامت کشور است به عنوان عضوی از این مجموعه مکلف به تامین امنیت موادغذایی قابل عرصه به مردم هستیم که در طول هفته بازرسان بهداشت محیط این مرکز اقدام به سرکشی از تمامی مراکز عرصه خرد و کلان و سردخانه‌های نگهداری این مواد غذایی می‌کنند تا از هرگونه تخلف احتمالی جلوگیری شود.

 

وی با اعلام شماره تلفن ۱۹۰ برای ثبت شکایت مردمی درباره تخلفات واحدهای صنفی ارائه‌کننده مواد غذایی تاریخ گذشته، ادامه داد: در این بازرسی‌ها سعی می‌شود که با دقت تاریخ تولید و انقضاء، شرایط نگهداری و اصلیت ساخت این مواد با داشتن شماره پرنده بهداشتی مراکز تولیدی موادغذایی بررسی شود و در صورت هرگونه تخلف و بر اساس مواد قانونی موجود زمینه برخورد قانونی با متخلفان با تشکیل پرونده و ارجاع به دوایر قضایی انجام شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/