۱۲۶ دانش آموز استان بوشهر ترک تحصیل کردند

شناسه خبر: 45755 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در سال تحصیلی ۹۵ – ۹۶ در این استان ۱۲۶ دانش آموز مقطع ابتدایی ترک تحصیل کردند.

ناصر کرمی روز شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: از این شمار دانش آموز ترک تحصیل کرده ۴۸ نفر دختر و ۷۸ تن پسر هستند.

وی اضافه کرد: بیشترین تعداد دانش آموزانی که ترک تحصیل کرده اند مربوط به شهرستانهای دشتستان، بوشهر و گناوه است.

کرمی، مهاجرت، ازدواج، بیماری، طلاق والدین، دیر آموز و بدسرپرست و فقر را از مهمترین علل و عوامل ترک تحصیل و بازماندن کودکان از تحصیل در استان بوشهر عنوان کرد.

وی یادآور شد: افزون براین جمعیت بی سوادان استان در رده سنی ۱۰ تا ۱۹ سال نیز ۳۷۲نفر شناسایی شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر، بر ضرورت انجام کار پژوهشی مشخص برای شناسایی علت های ترک تحصیل و بازماندگی تحصیلی کودکان در سن تحصیل در استان تاکید کرد.

وی با اشاره به آغاز پروژه مهر گفت: تلاش می شود با اجرای پروژه مهر سال تحصیلی جدید هر چه بهتر آغاز شود.

کرمی افزود: یکی از دغدغه های امسال آموزش و پرورش کمبود نیروی انسانی است طوریکه برای سال تحصیلی جدید یکهزار و ۸۰۰ نیروی انسانی کم داریم.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی ثبت نامشان انجام شده است، گفت: به دلیل انتخاب رشته، ثبت نام در مقطع دبیرستان و متوسطه دوم به نرم قابل قبول خود نرسیده است.

کرمی، خواستار سرعت بخشی در ابلاغ اعتبار تعمیر و تجهیز مدارس شد و گفت: همکاری و همراهی دستگاههای اجرایی بویژه شهرداری ها برای آغاز سال تحصیلی جدید ضروری است.

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان بوشهر گفت: امسال ۱۳۴کلاس در قالب ۲۹ پروژه عمرانی آموزشی با ۲۸۵ میلیارد ریال اعتبار همزمان با هفته دولت و اول مهر در این استان به بهره برداری می رسد.

احمد مرادی افزود: از این تعداد ۷۳ کلاس درس در قالب ۱۴ طرح با ۱۳۷میلیارد ریال برای هفته دولت و ۶۱ کلاس درس در قالب ۱۵ طرح با ۱۴۸میلیارد ریال در اول مهر مورد بهره برداری قرار می گیرد.

در سال تحصیلی گذشته (۹۵- ۹۶) ۲۰۷ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۵۰ آموزشگاه در استان بوشهر مشغول تحصیل بودند.

منبع: ایرنا

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/