اعتبارات عمرانی استان بیش از ۲ برابر افزایش یافت

شناسه خبر: 45862 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: امسال ۱۱ هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های عمرانی به این استان اختصاص یافته که در مقایسه با سال گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش نشان می دهد.

محمد حسن باستی در جمع مسئولان شهرستان دشتی افزود: امسال سه هزار و ۲۰۰ طرح عمرانی در کمیته های برنامه ریزی شهرستان های استان بوشهر مصوب شده است.

وی اضافه کرد: از این شمار ۲ هزار و ۵۳۰ طرح نیمه تمام است تکمیل خواهد شد و ۶۷۰ جدید نیز اجرایی می شود.

باستی، به خدمات دولت یازدهم در استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: در چهار سال گذشته بیش از سه هزار و ۴۹۳ طرح در هفته های دولت و دهه فجر در استان بوشهر به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: برای اجرای این طرح ها بیش از ۳۳ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال هزینه شد.

معاون عمرانی استاندار بوشهر اضافه کرد: در هفته دولت امسال ۴۲۲ طرح عمرانی با اعتبار پنج هزار ۱۷۰ میلیارد ریال در استان بوشهر افتتاح و ۱۱۶ طرح با اعتبار ۲ هزار و ۳۰ میلیارد ریال عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

باستی، مهمترین طرح های عمرانی شهرستان دشتی را ۲ سد باغان و دشت پلنگ عنوان کرد که اعتبار آنها امسال از طریق فایناس تامین شده و این ۲ طرح در دست اجراست.

وی بیان کرد: همچنین اجرای طرح های آبخیزداری، تقویت توسعه منابع آبی و توسعه بزرگراه ها و عمران شهری و روستایی از دیگر طرح های اولویت دار در دست اجرای استان بوشهر و شهرستان دشتی است.

باستی ادامه داد: در زمان حاضر ۹ طرح بزرگراهی در استان بوشهر دردست اجر است که سبب شده این استان بوشهر رتبه سوم کشور را در توسعه بزرگراه ها و در زمینه ایمنی راهها کسب کند.

وی تاکید کرد: به دلیل توجه ویژه به توسعه بزرگراه ها، ایمنی راههای ارتباطی و توسعه زیر ساخت ها در بخش حمل و نقل و برطرف شدن بسیاری از نقاط حادثه خیز در استان بوشهر بیش از ۳۷ درصد از تلفات جاده ای در سطح استان کاهش یافته است.

منبع: ایرنا

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/