راه اندازی۳۴۴ باشگاه کتابخوانی در دشتی

شناسه خبر: 45891 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی گفت: در دو سال اخیر ۳۴۴ باشگاه کتاب خوانی در دشتی راه اندازی شده است.

حمید زارعی در جمع هنرمندان که در تالار فرهنگ وهنر مجتمع فرهنگی خورموج برگزار شد، اظهار داشت: یکی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزایش نشاط اجتماعی است و علی رغم این که به همه سلیقه ها احترام می گذاریم معتقدیم با قوه قهریه جذب صورت نمی گیرد و مشکلات را با گفتگو می توان حل کرد.

وی افزود: در دو سال و نیم گذشته توسعه همه جانبه فرهنگی در شهرستان دشتی اتفاق افتاده و حمایت های انجام شده توسط دولت از حوزه فرهنگ و هنر بی سابقه بوده است.

زارعی بیان کرد: از هفدهم خرداد سال ۹۴ که به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی منصوب شدم هدفم توسعه همه جانبه فرهنگی بوده ولی اولویت کاری خود را توسعه کتاب خوانی گذاشتم و در اولین سال با همکاری آموزش و پرورش دشتی و کاکی ۵٢ خانه قصه و کتاب و در سال گذشته ٢١۴ باشگاه کتاب خوانی و در سال جاری ۱۳۰ باشگاه کتاب خوانی جدید ایجاد کرده ایم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه موفقیت های خوبی نیز کسب شد که در جشنواره پایتخت کتاب، خورموج جزو ١۵ شهر منتخب کتاب ایران، در جشنواره باشگاه های کتاب خوانی شهر برتر کشور٬ در جشنواره روستاهای برتر کتاب کشور روستای درازی جزو روستاهای برتر و در جشنواره انجمن های ادبی، انجمن ادبی فایز دشتی در جمع  انجمن های برتر قرار گرفت.

زارعی ادامه داد: همچنین ١۶ تفاهم نامه نیز در راستای حمایت از مولفین شهرستان، ایجاد ایستگاه های مطالعه، ایجاد کتاب خانه و برنامه های کتاب خوانی با فرمانداری دشتی، شهرداری، ستاد نماز جمعه، ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هلال احمر، ورزش و جوانان، مجمع امور صنفی، نهاد کتابخانه، کانون پرورش فکری کودکان، آموزش و پرورش و برخی صنایع و انجمن ها بسته شد.

وی افزود: در حوزه قرآن و عترت نیز تشکیل شورای قرآنی شهرستان، احداث و تجهیز دارالقرآن دهکده قرآنی روستای چارک، تخصیص اعتبار جهت موسسات قرآنی و تجهیز آنها، تاسیس واحد های قرآن و نماز و عفاف و حجاب و افزایش برنامه های قرآنی از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است.

زارعی تصریح کرد: اعتبارات عمرانی و تعمیر و تجهیز جذب شده نسبت به سال ۹۲ سه برابر و در سال جاری ۴ برابر بوده که در پی آن آغاز عملیات اجرایی پلاتو و نگارخانه کاکی، احداث سالن کنفرانس در فرهنگسرای خورموج، تکمیل پلاتو و تجهیز انجمن ها و سالن  فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج و تجهیز فرهنگسرای امید شنبه که در دولت تدبیر و امید با پیگیری های صورت گرفته و حمایت خیرین ساخته شد، تاسیس انجمن سینمای جوانان دشتی  و تاسیس سلام سینما از دیگر  کارهای انجام شده بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ضمن این که شاهد افزایش کانون های فرهنگی و هنری مساجد و کانون های تبلیغاتی بوده ایم با بستن تفاهم نامه با امور مساجد استان در جهت تزریق اعتبار به آنها، در سال گذشته و جاری نیز در کمیته برنامه ریزی اعتباری به کانون ها اختصاص و امسال و سال گذشته کانون فرهنگی هنری شهداء روستای عربی کانون برتر استان شده است و کانون تبلیغاتی هیوا نیز حائز عنوان ملی شد.

زارعی افزود: در سال ٩٣ تعداد برنامه های اجرا شده ١١٣ برنامه بوده در حالی که در سال ٩۴ تعداد ٣۶٩ برنامه توسط اداره و حدود ۴٠٠ برنامه توسط موسسات و کانون ها اجرا و در سال گذشته هزارو۱۰۰برنامه اجرا شده است.

وی یادآور شد: تلاش برای ثبت آثار مادی و معنوی شهرستان، اخذ درجه هنری برای هنرمندان، اعزام هنرمندان به جشنواره های بین المللی و ملی و افزایش چشم گیر موفقیت هنرمندان در سطح بین المللی، ملی و استانی، اکران فیلم های سینمایی روز ایران، تلاش در جهت توسعه صنعت گردشگری و برگزاری کارگاه های متعدد آموزشی هنری با هدف دانش افزایی هنرمندان از دیگر اقدامات انجام شده از خرداد ٩۴ تاکنون بوده است.

زارعی افزود: تعداد هنرجویان در فرهنگسراها٬ قرآن آموزان در موسسات قرآنی و عضویت در کانون های مساجد نیز ۶۲۵درصد رشد داشته است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/