خواست مردم دشتی از تامین اجتماعی:

ارائه خدمات یا احداث ساختمان؟

شناسه خبر: 46073 سرویس: آرشیو, اخبار مهم, خبر ویژه

مند: مجوز راه اندازی درمانگاه تامین اجتماعی در دو دوره مختلف و توسط دو نماینده مردم منطقه اخذ شد اما با این وجود راه اندازی این درمانگاه در شهرستان همچنان از مطالبات مهم مردم دشتی است.

ظاهرا راه اندازی درمانگاه به دلیل طیف گوناگون هزینه های مترتب از سوی تامین اجتماعی استقبال نمی شود. از این رو با طولانی شدن روال اداری انجام این تعهد به آینده موکول می گردد.

به بیان ساده تر تامین اجتماعی مجوز راه اندازی درمانگاه را صادر می کند اما اجرای این تعهد را منوط به شرایطی می کند که از محل آن بتواند عمل به تعهدش را به تاخیر بیاندازد.

در دشتی یکبار در دوره پورفاطمی و اینبار هم در دوره نمایندگی شهریاری مجوز درمانگاه اخذ شده است اما با گذشت چندین سال بیمه شدگان دشتی هنوز هم درمانگاه تامین اجتماعی ندارند و در سفر روز گذشته وزیر رفاه به استان بوشهر نیز این مهم عملی نشد.

شهریاری و عدم همراهی او با ربیعی در سفر به استان بوشهر

نماینده مردم دشتی و تنگستان پس از طرح سوال در مرداد ماه ۹۵ از وزیر رفاه  و  عدم همراهی معنادار او با وزیر در سفر مردادماه سال قبل به بوشهر، به این وزارتخانه دعوت شد تا در عوض شنیدن توضیح علت تخلف از قانون در خصوص اختصاص سهم درمان استان بوشهر به خصوص شهرستان‌های دشتی و تنگستان » با دو  مجوز کاغذی راه اندازی درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستانهای دشتی و تنگستان از طرح سوال خود دست بردارد.

در سال گذشته دلایل عدم همراهی شهریاری با وزیر رفاه در سفر به استان از سوی رسانه های نزدیک به این نماینده مجلس با گمانه زنی های متفاوت مطرح شد و در نهایت این رسانه ها نتیجه گرفتند: «شهریاری و ربیعی در سطحی حرفه ای از سیاست و بسیار بالاتر از استان بوشهر در حال مبارزه هستند، حال آنکه سایر نمایندگان و مسئولان ما در کنار برخی رسانه ها، احتمالاً از چنین نبردی بی اطلاع می باشند که این البته نشان از اهمیت جایگاه شهریاری، تاثیرگذاری کلان وی و وزن او در عرصه سیاست کشور دارد».

دستاورد دکتر شهریاری از طرح سوال و عدم همراهی وزیر در سال پیش و روز گذشته هر چند از دلایل و سطح آن مطلع نباشیم اما به نظر می رسد دستاوردی عملی لااقل تاکنون برای مردم دشتی و تنگستان در پی نداشته است.

رسانه دکتر شهریاری در دشتی دلیل عدم همراهی او با وزیر رفاه را اینگونه نوشت: « پس از تذکر شفاهی نماینده دشتی و تنگستان در صحن مجلس شورای اسلامی و سوال کتبی و ارجاع آن به کمیسیون اجتماعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای فرار از استیضاح، شهریاری را دعوت به مذاکره کرد که در این نشست مجوز احداث دو درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستانهای دشتی و تنگستان صادر شد. شهریاری پس از آن در گفتگو با یکی از خبرگزاری های رسمی، از جانمایی زمین توسط مسئولین شهرستان و تامین اجتماعی استان و کلنگ زنی و آغاز عملیات احداث پس از آن توسط مسئولین کشوری خبر داده بود.»
این کانال خبری سعی کرده است عدم توفیق دکتر شهریاری در اجرایی کردن وعده راه اندازی درمانگاه در دشتی را به اهمال مسئولان تامین اجتماعی و متولیان شهرستان دشتی نسبت دهد.

فرماندار دشتی در گفتگو با مند تصریح کرد: در موقعیت های متفاوت و از املاک گوناگون، زمین برای احداث ساختمان درمانگاه به تامین اجتماعی استان پیشنهاد شده اما روال معمول اداری تا تحویل زمین قدری طولانی است.

غلامرضا مهرجو گفت: پیشنهاد ما راه اندازی درمانگاه در ساختمانی استیجاری است تا همزمان با ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان، مراحل اداری تملک زمین و احداث ساختمان در شهر خورموج انجام شود.

وی تاکید کرد: اگر ارائه خدمات منوط به تکمیل ساختمان درمانگاه شود حتی در صورت تسریع در انجام مراحل اداری، این موضوع بیش از یکسال زمان می برد.

مهرجو گفت: تجربه سایر شهرهای دارای درمانگاه نیز اینگونه بوده که ابتدا تامین اجتماعی خدمات درمانی را در ساختمانهای استیجاری مناسب عرضه کرده و سپس با تکمیل ساختمان به محل جدید رفته است.

به نظر می رسد به جای بسنده کردن بر مجوزهای کاغذی، نماینده مردم دشتی و تنگستان باید مدیران ارشد سازمان را قانع کند تا هر چه زودتر خدمات خود را در شهرستان دشتی ارائه نمایند و بهانه تامین زمین و احداث ساختمان باعث عقب افتادن حقوق قانونی مردم و بیمه شدگان تامین اجتماعی در این شهرستان نشود. به ویژه اینکه دکتر شهریاری پیشتر از خروج سهم درمان بیمه شدگان استان بوشهر از استان نیز سخن گفته بود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

 • قاسمی :

  اگه قراره پزشک عمومی باز پر بشه ، همون بهتر ساخته هم نشه
  اگه قراره متخصص بیاد و نوبت معاینه و ازمایش و عکس و عمل جراحی بوشهر بده ، چه فایده داره

 • بردستانی :

  مثل هزار وعده بدون نتیجه دیگه شهرستان دشتی
  چقد مردم تین منطقه مظلومن

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/