نخستین جشنواره تئاتر خورموج با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد

شناسه خبر: 46456 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: با معرفی نفرات برتر، نخستین جشنواره تئاتر خورموج به کارش پایان داد و از زحمات دو ساله فرید میرشکار برای اعتلای تئاتر در شهرستان دشتی تقدیر به عمل آمد.

حمید زارعی در آئین اختتامیه تئاتر خورموج که همراه با تقدیر از پیشکسوت تئاتر بوشهر فرید میرشکار در تالار فرهنگ وهنر شهر خورموج برگزار شد، اظهار داشت: از آغاز فعالیتم در خرداد ماه سال ۹۴ در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سه هدف‌گذاری برای توسعه بخش‌های مختلف هنری شهرستان دشتی تدارک دیدهم که امروز پس از دو سال و سه ماه تقریبا به آن رسیده‌ام.

وی افزود: توسعه کتاب‌خوانی، رشد موسیقی و گشایش در بخش تئاتر و سینما را به عنوان سه اولویت انتخاب کردم که در بخش کتاب‌خوانی کسب چندین موفقیت کشوری، در حوزه موسیقی با رشد ۶۲۵ درصدی هنرجویان این حوزه و در بخش تئاتر وسینما راه یافتن به سه جشنواره بین‌المللی فجر، های‌فست ارمنستان و مهرآیین و آموزش نسل جدیدی از هنرجویان تئاتر بخشی از موفقیت‌های شهرستان دشتی طی این مدت بوده است.

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دشتی تصریح کرد: درعین حال از مبانی دینی و داشته‌های سنتی وفرهنگی شهرستان غفلت نکرده و توجه به موسسات قرآنی، کانون‌های مساجد ، ثبت وانتشار آئین ها و آواهای مذهبی و بومی منطقه را در دستور کار قرار دادم.

وی با قدردانی از تلاش‌های میرشکار برای توسعه تئاتر در شهرستان دشتی، گفت: همت بلند و کوشش پرثمر استاد میرشکار در توسعه تئاتر استان بوشهر و به ویژه شهرستان دشتی قابل تحسین و ارج‌گزاری است.

زارعی افزود: جشنواره تئاتر خورموج حاصل تلاش نزدیک به دوساله میرشکار با تربیت نسل جدیدی از هنرمندان تئاتر برای شهرستان دشتی و حرکتی برای فرداست.

در آئین اختتامیه جشنواره تئاترخورموج، با آراء هیات داوران شامل فرید میرشکار، ابراهیم شاکری‌مطلق و سیده ماندانا رضوانی نفرات برتر به شرح زیر معرفی شدند.

در طراحی لباس برتر، زهرا کشاورز با نمایش نگاهمان می‌کنند، در طراحی صحنه با تقدیر از ساحل بداغی بهلولی در نمایش همین جوری

لوح تقدیر به مهدی طاهانی با نمایش لانه ای در باد اختصاص پیدا کرد، در طراح بروشور و پوستر برتر صدیقه نیرو با نمایش لانه ای در باد حائز مقام اول شد ، در انتخاب و اجرای موسیقی برتر فاطمه میرشکار با نمایش نگاهمان می‌کنند و محمدحسین میرشکار با نمایش لانه ای در باد  به طور مشترک رسید، در طراحی و اجرای نو‌ر برتر سلیمه نعیمی‌محمدآبادی با نمایش نگاهمان می‌کنند، حائز رتبه برتر شد.

لوح تقدیر بازیگری کودک اول به شادی آفرین‌مقنی با نمایش خرید، بازیگری نوجوان دختر در بازیگری دوم رقیه عبدویی با نمایش لانه‌ای در باد و بازیگری اول ساحل بداغی بهلولی با نمایش همین‌جوری، بازیگری نوجوان پسر در بازیگری دوم به علی محمدیان با نمایش همین‌جوری و بازیگری اول مشترک محمد صادق بهزادی‌خورموجی برایر نمایش خرید و محمد علی حاجی‌پور نمایش لانه ای در باد رسید.

لوح تقدیر بازیگری مرد در بازیگری سوم به هدایت‌الله تیموری با نمایش لانه‌ای در باد، بازیگری دومبه مرتضی وزیری نمایش نگاهمان می‌کنند و بازیگری اول مشترک به عبدالنبی حیدری با نمایش نگاهمان می‌کنند و مهدی طاهانی نمایش لانه‌ای در باد رسید.

لوح تقدیر بازیگری زن به بازیگران برگزیده شامل زهرا کشاورز، صدیقه نیرو و کوثر سلیمانی‌زاده با نمایش نگاهمان می‌کنند و سلیمه‌ نعیمی‌محمدآبادی با نمایش خرید رسید.

جشنواره تاتر خورموج از یک‌شنبه در پلاتوی فرهنگسرای خورموج آغاز و روزانه یک نمایش به روی صحنه رفت.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/