هشدار مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به خریداران روغن‌زیتون پوماس

شناسه خبر: 46609 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به خریداران روغن‌زیتون پوماس هشدار داد که این محصول دارای فرآیند نامناسب در پالایش و اسیدیته آزاد می‌باشد.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اعلام کرد: بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان بوشهر مقادیر زیادی روغن‌زیتون پوماس را ضبط و توقیف کردند.

مهندس حسن فخرایی افزود: با استناد به اعلام سازمان استاندارد کشور و پیگیری وزارت بهداشت و درمان در خصوص واردات روغن‌زیتون پوماس و نظر به اینکه این محصول دارای فرآیند نامناسب در پالایش و اسیدیته آزاد بیش‌ازحد استاندارد بوده به لحاظ سلامت غذایی مشکوک تشخیص داده‌شده است.

وی تصریح کرد: به لحاظ حساسیت و امنیت مواد غذایی، بازرسین بهداشت محیط کلیه مراکز توزیع و فروش را باهدف تأمین سلامت شهروندان پایش می‌نمایند که در این راستا محصولات غذایی وارداتی مورد ارزیابی کیفی قرارگرفته و رصد می‌شوند.

مهندس حسن فخرایی ضمن تقدیر از بازرسین بهداشت محیط، اضافه کرد: برنامه طرح ضربت توقیف روغن‌زیتون پوماس POMACE در سطح شهرستان بوشهر توسط بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به همراه کارشناسان ادارات صنعت، معدن تجارت، تعزیرات حکومتی و اماکن نیروی انتظامی شهرستان اجرا که مقدار ۳۸ لیتر محصول مذکور ضبط و توقیف شد و درمجموع از ابتدای اجرای برنامه تاکنون مقدار ۱۵۲ لیتر از محصول نامبرده از سطح عرضه در شهرستان جمع‌آوری گردیده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: با توجه به اینکه عرضه مواد غذایی تابع شرایط خاص بهداشتی بوده و دراین‌ارتباط شرایط نگهداری، ترکیبات تشکیل‌دهنده، تاریخ تولید، انقضا و کد شناسه نظارتی ملاک عمل قرار می‌گیرد و در صورت رؤیت مواد غذایی تقلبی با متخلفین طبق قانون ماده ۱۳ برخورد جدی به عمل خواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: سامانه تلفنی ۱۹۰ جهت شکایات و اعلام مشکلات بهداشتی به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگو می‌باشد.

منبع: به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر،

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/