رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی خبر داد

تدوین برنامه پنج‌ساله سند جامع سلامت دشتی پایان یافت

شناسه خبر: 46750 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: تدوین برنامه پنج‌ساله سند جامع سلامت شهرستان دشتی در ۱۵ فصل که از اولویت‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی است، پایان یافت.

اصغر بحرانی در سومین جلسه کارگروه شورای سلامت شهرستان دشتی اظهار داشت: این برنامه به‌عنوان یک سند بالادستی در جغرافیای شهرستان به‌حساب می‌آید که با هدف ارتقاء عادلانه شاخص‌های سلامت توسط همه دستگاه و زیر نظر فرماندار شهرستان تدوین، تصویب و اجرا می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی تصریح کرد: کارهای خوبی انجام‌شده و هدف ما تقویت این طرح و مرتفع کردن نقاط ضعف است که جا دارد از همه مدیران و شهرداران که تلاش خود را در این زمینه انجام داده‌اند تشکر کنم.

بحرانی تأکید کرد: تلاش خواهیم کرد تا با کمک همه دستگاه‌های شهرستان این طرح شکل گیرد که یکی از این طرح‌ها، ارائه طرح نماشهرهای شهرستان دشتی است که باید انجام شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: این برنامه پنج‌ساله بوده و هدف اصلی که ما دنبال می‌کنیم سلامت مردم است و هر آن چه سلامت مردم در همه زمینه‌ها را به خطر می‌اندازد در قالب برنامه جامع لیست شده تا بتوانیم به‌درستی آن را بررسی و تدوین کنیم.

وی افزود: ۲۵ درصد از شاخص‌ها و عوامل مؤثر در سلامت جامعه بر عهده بهداشت و درمان و ۷۵ درصد آن بر عهده همه دستگاه‌هاست که عوامل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بیش از ۵۰ درصد، خدمات بهداشت و درمان ۲۵ درصد، عوامل ژنتیکی ۱۵ درصد و عوامل جغرافیایی ۱۰ درصد از این میزان را تشکیل می‌دهد.

بحرانی یادآور شد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی با در اختیارداشتن ۳۵ خانه و پایگاه بهداشتی، هفت درمانگاه و یک بیمارستان می تواند سهم ۲۵ درصدی خود در حوزه سلامت را به بهترین شکل ممکن ارائه کند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که در سطح شهر و روستاها احساس می‌شود افزایش و عدم کنترل سگ‌های ولگرد است و شکایت‌هایی از طرف مردم و رسانه‌ها صورت گرفت اما اقدام خاصی در این زمینه انجام نشد.

بحرانی ادامه داد: سگ‌های ولگرد باعث آلودگی محیط، ناامنی، رعب و وحشت در جامعه شده و می‌تواند سلامت و امنیت فیزیکی و روانی مردم را تحت شعاع قرار دهد.

وی افزود: در سال ۱۳۹۳ تعداد ۵۸ مورد، سال ۱۳۹۴ تعداد ۶۱ مورد و در سال ۱۳۹۵ تعداد ۵۷ مورد گزش و گزیدگی در شهرستان دشتی ثبت شد که از این میزان یک مورد نیز بیماری هاری در سال ۱۳۹۵بوده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

  • حسینی :

    جناب دکتر شما وعده ها و سطح توقعات سال های قبل رو انجام بدین، بعد به فکر تدوین برنامه ۵ سال اینده باشین

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/