کارگاه قصه گویی در روستای درازی شهرستان دشتی برگزار شد

شناسه خبر: 46804 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: کارگاه قصه گویی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی و آموزش و پرورش این شهرستان در دبستان شهید فربود روستای درازی برگزار شد

در این کارگاه رودابه حمزه ای گفت: کنجکاوی و اشتیاق کودکان این روستا به مطالعه و یادگیری موید علاقه مندی مردم درازی به کتاب خوانی است.

شاعر و نویسنده مطرح کشور در حوزه کودک و نوجوان افزود: انسان ها برای فرار از ناکامی ها و نابرابری های اجتماعی و اقتصادی و محرومیت های گوناگون، آرزوهایشان را با آرامش خیال در قالب افسانه ها، قصه ها، متل ها، ترانه ها  و لالایی ها گفته اند.

وی ادامه داد: قصه از ابتدای آفرینش تاکنون وجود داشته است و شاید نخستین قصه، قصۀ آدم و حوا و نخستین قصه گو حضرت آدم باشد که ماجرای رانده شدنش از بهشت را برای فرزندانش تعریف کرد.

حمزه ای اضافه کرد: قصه گویی هم چنین به عنوان روشی برای آموزش ارزش های اجتماعی و اخلاقی  استفاده شده و تأکید افلاطون و ارسطو بر قصه گویی برای کودکان نیز از همین جنبه است.

وی خاطرنشان کرد: درون مایۀ اصلی قصه ها آرزوی انسان ها بوده و هست  و در واقع انسان ها نیازهای شان را با زبانی ساده و قابل فهم در قصه بیان می کنند.

حمزه ای یادآور شد: آگاهی دادن به کودک دربارۀ دنیایی که در آن زندگی می کند، پرورش عادت های مفید و ایجاد عزت نفس و حس استقلال طلبی و گسترش خلاقیت از مهم ترین هدف هایی است که در قصه گویی برای کودک دنبال می شود.

وی افزود: کتاب هایی که برای کودکان انتخاب می شود باید جذاب، عمیق و شیرین باشند و با تجربه ها، نیازها، علایق و توانایی های آن ها هماهنگ باشد و به کنجکاوی ها و آرمان های بلند پروازانۀ آن ها پاسخ دهد .

حمزه ای تصریح کرد: کتاب مناسب، تخیل کودک را تقویت می کند و بر تجربه های او می افزاید، به او لذت می دهد و او را به خواندن علاقه مند می کند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/