بیش از ۳۵ هزار دانش آموز بوشهری در پوشش طرح شهاب قرار گرفتند

شناسه خبر: 47276 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: رئیس بنیاد ملی نخبگان استان بوشهر گفت: ۳۵ هزار و ۱۶۷ دانش آموز در پایه های چهارم، پنجم، ششم و هفتم ابتدایی این استان در پوشش طرح ملی شهاب (شناسایی و هدایت استعدادهای برتر) قرار دارند.

رضا آذین افزود: از این تعداد دانش آموز ۱۷هزار و ۱۹۶ دانش آموز در پایه چهارم، ۱۱هزار و ۹۲۱ نفر پایه پنجم، پنج هزار و ۲۳۲ نفر در پایه ششم و ۸۱۸ نفر درپایه هفتم هستند.

وی اضافه کرد: طرح ملی شهاب امسال در ۱۲ شهر استان بوشهر شامل خورموج، بوشهر، جم، برازجان، دیر، گناوه، اهرم، دلوار، دیلم، سعدآباد، عسلویه و کنگان اجرا می شود.

رئیس بنیاد ملی نخبگان استان بوشهر گفت: طرح ملی شهاب بزرگترین برنامه نخبه پروری در سطح کشور است که در آئین نامه و اساس نامه بنیاد نخبگان توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.

وی بیان کرد: دانش آموزان پایه چهارم تا ششم ابتدایی در هشت حوزه مختلف شامل ریاضی، هوش کلامی، فضایی، فرهنگی، دینی، ورزشی و هنر مورد ارزیابی قرار می گیرند و در فاز دوم که از پایه هفتم به بالاست این استعدادها به صورت هدفمند هدایت می شوند.
آذین با اشاره به اینکه امسال چهارمین سال برگزاری طرح ملی شهاب است، گفت: هدف از برگزاری طرح ملی شهاب ایجاد اجتماع های نخبگانی دانش آموزی، شناسایی و هدایت استعدادهای برتر در جامعه است.

وی افزود: برهمین اساس برای معلمان دانش آموزان از شهریور تا آبان ماه کارگاه آموزشی در مورد شیوه اجرای طرح شهاب در مدرسه برای شکوفایی توانمندی ها و هدایت آن برنامه ریزی می کنند.

آذین اضافه کرد: فاز دوم اجرای طرح ملی شهاب مرحله هدایت آموزشی و توانمند سازی است که اجرای آن همت جمعی همه نهادهای فناورانه و آموزش و پرورش را می طلبد.

منبع: ایرنا

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/