سرمایه گذاران اقبالی به ساخت کارخانه رب گوجه فرنگی در دشتی ندارند

شناسه خبر: 47347 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس مرکز جهاد کشاورزی بخش کاکی گفت: احداث کارخانه رب گوجه فرنگی در شهرستان دشتی اقتصادی نیست از این رو سرمایه گذاران تمایلی به احداث کارخانه در این منطقه ندارند.

مصطفی احمدی گفت: احداث کارخانه یا صنایع تبدیلی در هر منطقه نیازمند بستر مناسب، امکانات لازم و همچنین تامین مواد اولیه ارزان و فراوان است.

وی در پاسخ به انتقادات مطرح شده در فضای مجازی پیرامون عدم احداث صنایع فرآوری و تبدیل گوجه فرنگی به رب در شهرستان به خصوص منطقه کاکی افزود: گوجه فرنگی تولید شده در منطقه دشتی و استان بوشهر خاص تازه خوری است و قابلیت تبدیل به رب ندارد و فقط در چند ماه از سال تولید می شود.

رئیس مرکز جهاد کشاورزی بخش کاکی تاکید کرد: گوجه فرنگی استان خارج از فصل متعارف تولید می شود و با توجه به هزینه بالای تولید در واحد سطح، فروش آن با قیمت پائین به عنوان گوجه فرنگی ربی توجیه اقتصادی ندارد.

گوجه فرنگی

احمدی در خصوص دعوت سرمایه گذار به منطقه نیز اظهار داشت: با رایزنی های انجام شده سرمایه گذارانی به منطقه دعوت شدند، حتی قول مساعد تامین زمین در مجاورت شهر کاکی نیز داده شد ولی به دلیل نوع محصول تولید شده که غیر ربی است و برداشت آن در چند ماه خاص از سال اتفاق می افتد این کار اقتصادی تشخیص داده نشد.

وی گفت: تامین مواد اولیه کارخانه رب در ماههای دیگر سال از سایر نقاط کشور برای سرمایه گذار هزینه بر است از این رو جاذبه خاصی برای احداث کارخانه در این منطقه نیست.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/