مطالعات ایجاد شهرک های کشاورزی و شیلاتی در استان بوشهر پایان یافت

شناسه خبر: 47388 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: مدیرشعبه شرکت شهرک های کشاورزی استان بوشهر گفت: مطالعات ایجاد شهرک های گلخانه ای، استعدادیابی و امکان سنجی زمین های پشتیبان طرح پرورش ماهی در قفس و میگو برای ایجاد و توسعه شهرک کشاورزی و شیلاتی انجام شد.

محسن شریفی شایگان افزود: هدف از ایجاد شهرک های کشاورزی و شیلاتی تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی و استفاده بهینه از منابع آب و خاک برای تبدیل کشت های پراکنده به متراکم است.

وی اضافه کرد: همچنین تکمیل زنجیره تولید، بهره برداری بهینه از بخش هایی که پیشتر در آنها سرمایه گذاری کلان صورت گرفته است، استفاده بهینه از ظرفیت زمین های ساحلی استان و حوضه آبرفت آبهای نامتعارف از دیگر هدفهای ایجاد شهرک های شیلاتی و کشاورزی است.

شریفی شایگان اظهار کرد: با پایان مطالعه ایجاد شهرک های کشاورزی و شیلاتی در استان چهار پهنه مستعد و حائز شرایط به وسعت ۴۳۳ هکتار زمین با پیش بینی ۲۷۰ هکتار گلخانه در ستاد راهبری استان در شهرستان های دشتستان، دیلم، دشتی انجام شد که تملک زمین، تامین و تخصیص آب (آبهای سطحی و نامتعارف)، برق، گاز و مجوز محیط زیست برای شهرک های مصوب باید انجام شود.

وی ادامه دادکرد: طراحی و تهیه سایت پلن ۱۰۰ هکتار در شهرک های گلخانه ای مصوب، تملک ۲هزار و ۶۰۰ هکتار از زمین های رودشور شمالی شهرستان گناوه برای ایجاد شهرک های شیلاتی پرورش میگو، پیگیری اجرای ۷۰ هکتار شهرک پرورش میگو به صورت متراکم و فوق متراکم در حاشیه رود خانه مند، گزینش و شروع فرایند تملک چهار منطقه مستعد و حائز شرایط فنی زمین های پشتیبان طرح پرورش ماهی در قفس در شهرستان های تنگستان و دیر در بوشهر اجرا می شود.

وی اضافه کرد: برای احیای مجتمع های نیمه تمام ۲ هکتارزمین از مجتمع گلخانه ای چاهگاه به مرحله اجرا رسیده است و فرآیند واگذاری مجتمع گلخانه ای ‘اشکالی’ به سرمایه گذار داخلی آغاز شده است.

منبع: ایرنا

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/