ذخیره ۲۰ میلیون مترمکعب آب در سازه‎های آبخیزداری استان

شناسه خبر: 47544 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: به دنبال بارندگی های هفته گذشته ۲۰ میلیون مترمکعب آب در سازه های آبخیزداری این استان ذخیره و استحصال شد.

سهیل مهاجری روز شنبه در بازدید از سازه های آبخیزداری دشتستان افزود: شهرستان های جم، دشتی و دشتستان از شهرستان هایی بودند که بیشترین تاثیر را از بارندگی اخیر در سازه های آبخیزداری داشتند و سازه هایی که توسط منابع طبیعی در این شهرستان ها کار شده بود لبریز از رحمت الهی شد.

وی با اشاره به کل سازه های کار شده توسط منابع طبیعی در استان بوشهر اضافه کرد: در مجموع طبق بررسی میدانی کارشناسان حوزه آبخیزداری، از ۶۴۰ سازه آبخیز موجود در استان بیش از ۷۵ درصد در بارندگی هفته گذشته آبگیری شدند.

وی گفت: امیدواریم به دنبال استحصال آب در سازه های آبخیزداری استان بوشهر شاهد تغذیه سفره آبهای زیرزمینی و افزایش تولید محصول پیرامون آن باشیم.

مهاجری با اشاره به اهمیت احداث سازه های آبخیزداری در استان بوشهر افزود: منابع طبیعی تنها در یک سال اخیر ۳۰۰میلیارد ریال اعتبار در این بخش هزینه کرده است و طبق برنامه در سال جاری نیز عملیات احداث سازه های آبخیزداری همچنان ادامه دارد.

وی یادآور شد: پارسال بیش از ۸۵ میلیون مترمکعب آب از طریق سازه های آبخیزداری استان بوشهر استحصال شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/