رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر:

بذر مورد نیاز کشاورزان استان بوشهر تامین شده است

شناسه خبر: 47624 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تا کنون بالغ بر ۱۰ هزار تن بذر مورد نیاز کشاورزان استان بوشهر تامین شده است.

محمدتقی منوچهری افزود: با توجه به سطوح زیر کشت گندم آبی و دیم استان که به ترتیب ۱۵۵۰۰هکتار آبی و ۶۵۰۰۰ هکتار کشت دیم می باشد، برنامه موظفی و تعهد استان، تامین بذر مورد نیاز دو سوم اراضی آبی و یک دوم اراضی دیم بوده که جمعا ۷۵۰۰ تن بذر می شود.

وی افزود: این در حالی است که در سال زراعی ۹۶-۹۵ تا کنون بالغ بر ۱۰ هزار تن بذر مورد نیاز کشاورزان استان تامین گردیده است.

منوچهری بیان نمود: از اوایل مهر ماه بذرهای گواهی شده بر اساس جداول توزیعی در سطح شهرستان ها توزیع گردیده و توسط عوامل توزیع در دسترس کشاورزان قرار گرفته است ولی به لحاظ عدم بارندگی و پیش بینی های هواشناسی مبنی بر خشکسالی کشاورزان رغبتی به خرید بذر نشان نداده و با شک و تردید اقدام نموده اند.

وی اظهار داشت: با شروع بارندگی کشاورزان گندمکار بلافاصله درخواست بذر نموده اند که با توجه به ظرفیت بوجاری شرکت های تولید و فرآوری بذر استان امکان تحویل بذر به همه کشاورزان در یک بازه زمانی کوتاه وجود ندارد و این فرایند همچنان در حال انجام است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: با توجه به نیاز و درخواست کشاورزان، شرکت های تولید کننده بذر علاوه بر تامین تعهدات سازمان، میزان ۱۰۰۰ تن بذر گواهی شده ارقام مناسب استان را از استانهای خراسان شمالی و گلستان خریداری نموده اند، که بخشی از آن به استان حمل شده و مابقی در حال حمل می باشد.

منوچهری در پایان گفت: با توجه به تاریخ کاشت مناسب استان، فرصت زمانی جهت کاشت گندم در مناطق مختلف استان وجود دارد بنابراین به کشاورزان توصیه می شود ضمن رعایت میزان بذر مصرفی ۲۲۰ کیلوگرم در هکتار برای اراضی آبی و ۱۲۰ کیلوگرم در هکتار برای اراضی دیم، از مصرف بالاتر از فرم استاندارد خودداری و با رعایت تمامی توصیه های فنی اقدام به کشت نمایند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/