بانوان سهم ویژه‌ای در پست‌های مدیریتی استان خواهند داشت؟

شناسه خبر: 47642 سرویس: آرشیو, اخبار مهم, خبر ویژه

مند: استاندار بوشهر در همایش حمایت‌های روانی و اجتماعی از زنان با هدف حفاظت از نظام خانواده در بوشهر با اشاره به اینکه دولت نگاه ویژه‌ای به توانمندی بانوان دارد، گفت: بانوان سهم ویژه‌ای در پست‌های مدیریتی استان بوشهر خواهند داشت.

عبدالکریم گراوند از ۲۵ مهرماه ۹۶ کار خود را به عنوان استاندار در بوشهر آغاز کرده است. در این مدت با وجود نشست‌های متعدد و با گروه‌ها و دسته‌جات گوناگون، اما تغییرات معناداری در تیم مدیریتی استان ایجاد نشده است.

به نظر می رسد در سطح کلان دولت با اتخاذ رویه جاری علاوه بر افول محبوبیت اجتماعی خود، اصلاح‌طلبان را نیز به محاق خواهد برد. دلزدگی و عدم مشارکت مدنی اقشار جامعه باعث بازگشت کشور به روزهای اوائل دهه هشتاد است.

اکنون در بوشهر نسلی از مدیران کارا و مسلط و متعهد، به سنین بازنشستگی رسیده‌اند و تزریق‌هایی که در ده سال گذشته انجام شده بیشتر منطقه‌ای و حاصل اندیشه افراد معدودی بوده که منافع کلی استان را ذیل منطقه خود تعریف کرده‌اند.

گراوند با عدم شناخت کامل از پیشینه، حال و عدم ترسیم تصویری جامع از آینده بوشهر، در مواجهه با ساختار معیوب فعلی کاری دشوار در پیش دارد.

به نظر می‌رسد فرصت استاندار برای مطالعه شرایط به پایان رسیده است و اگر بیش از این در تغییرات استان تعلل کند، گلایه و انتقاد جامعه از واگویه‌های شفاهی به دلزدگی و ناامیدی عملی بدل می‌شود.

گراوند در این همایش نوید استفاده از توان بانوان را در اداره استان داده، چیزی که در دهه‌های اخیر فقط در سطح شعار باقی مانده است.

جوانان نیز در تمام سالیان اخیر نادیده گرفته شده‌اند و راهی به دولت نیافته‌اند. بیشتر فعالان امروز استان در استخدام دولت نیستند و استفاده از توانمندی اینان برای دولت میسر نیست و آنهایی که در استخدام دولت هستند توانمندی و خلاقیت لازم برای ایجاد تحول و اصلاح را ندارند و اینگونه است که با حفظ رویه فعلی روزهای پیش روی گراوند در بوشهر، روزگاری رو به رشد به نظر نمی‌‌رسد مگر اینکه او جانب احتیاط و محافظه کاری را رها کند و امیدوار به همراهی جوانان بوشهر برای توسعه این حدود بماند.

احیاء مشاوران جوان و تیمهای توسعه در شهرستانها، شناسایی نخبگان مناطق و بخشها و میدان دادن به نیروی انسانی تمامی شهرستانهای استان همچنین برداشتن ثقل نگاه از شهرستانهای محدود و ایجاد مساوات در استان راهکار عبور از ایستایی فعلی است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/