کتاب‌های غیردرسی در مدارس ابتدایی استان بوشهر توزیع شد

شناسه خبر: 47648 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: کتاب‌های غیردرسی در مدارس ابتدایی استان بوشهر توزیع شد.

محمود قاسمی در جمع مدیران مدارس ابتدایی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی اظهار داشت: دانش‌آموزان باید از همان دوره ابتدایی با اهمیت کتاب آشنا شوند.

وی از توزیع کتاب‌های غیردرسی در مدارس ابتدایی استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: سه هزار جلد کتاب غیردرسی به صورت رایگان در مدارس استان توزیع شده است که در آینده نیز کتاب‌های بیشتری توزیع خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: باید با استفاده از روش‌های مختلف، دانش‌آموزان را به سمت مطالعه و کتابخوانی سوق دهیم و یکی از روش‌های آن تجهیز کتاب‌خانه‌های کلاسی است.

وی با تاکید بر اینکه مسابقات کتابخوانی باید در سطح مدارس برگزار شود تا دانش‌آموزان به سمت مطالعه بروند، افزود: از این طریق می‌توان رغبت دانش آموزان را به کتاب‌های درسی نیز بیشتر کرد.

قاسمی بر لزوم دقت در انتخاب کتاب برای مدارس و دانش‌آموزان تاکید کرد و افزود: کتاب باید متناسب با سن و توان فکری دانش آموزان انتخاب شود و دقت لازم در این زمینه شود.

وی خاطرنشان کرد: عمده فعالیت کتابخانه‌های آموزشی در دسترس قرار دادن منابع اطلاعاتی در موضوعات گوناگون و کمک به آنها در برنامه‌های درسی‌شان و پیشبرد آنها است.

قاسمی گفت: در زمینه تجهیز و غنی‌کردن کتابخانه‌های کلاسی بهتر است از خود دانش‌آموزان کمک گرفت و تعویض کتاب‌های هر کلاس می‌تواند ایده خوبی برای استفاده بهتر دانش‌آموزان از کتاب و تنوع آن باشد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/