خسارت های ناشی از آسانسورهای غیراستاندارد مشمول بیمه نمی شود

شناسه خبر: 47665 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: خسارت های ناشی از نصب آسانسورهای غیر استاندارد مشموله غرامت بیمه نمی شود.

محمدرحیم بهره مند افزود: در این ارتباط خرید آسانسور باید از شرکت های نصاب مجاز آسانسور که دارای پروانه طراحی و مونتاژ معتبر از سازمان صنعت، معدن و تجارت هستند، انجام شود.

وی بیان کرد: لیست این شرکت ها در پایگاه اطلاع رسانی اداره کل استاندارد استان بوشهر منتشر شده و متقاضیان می توانند با مراجعه به این پایگاه و یا این اداره کل این لیست را مشاهده کنند.

بهره مند، با اشاره به لزوم اطمینان از اعتبار پروانه طراحی و مونتاژ شرکت های نصاب مورد استفاده بیان کرد: متقاضیان توجه داشته باشند در هنگام عقد قرارداد با شرکت های نصاب آسانسور، به مواردی چون قطعات، کشور سازنده، علامت تجاری قطعه، مدت زمان اجرای طرح تا استانداردسازی و دریافت گواهی ایمنی آسانسور در متن قرارداد، دقت کنند.

وی در باره موارد استاندارد اجباری در آسانسور اظهار داشت: پنج قطعه از قطعات آسانسور مشمول استاندارد اجباری است و باید کاربرد استاندارد داشته باشند که این قطعات شامل پاراشوت (ترمز اضطراری)، تابلو فرمان، ضربه گیر کابین و کادر وزنه، قفل در طبقات و گاورنر است.

بهره‌مند تاکید کرد: آسانسورهایی که تأییدیه از اداره استاندارد نداشته باشند، مشمول خدمات شرکت‌های بیمه نیستند و هرگونه خسارات مالی و جانی متاثر از آسانسورهای غیراستاندارد، بر عهده مالک ساختمان است.

برچسب ها:
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/