رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

مرکز درمانی الیاس احمدی در دشتی به زودی بهره برداری می شود

شناسه خبر: 47668 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حاشیه بازدید از مرکز درمانی شهید الیاس احمدی شهر خورموج، از بهره‌برداری ساختمان جدید مرکز خدمات جامع سلامت شهید الیاس احمدی در آینده نزدیک خبر داد.

سعید کشمیری گفت: ساختمان جدید مرکز خدمات جامع سلامت شهید الیاس احمدی خورموج با زیربنای یک‌ هزار و ۵۰ مترمربع در سه‌ طبقه احداث‌ شده و هم اکنون در حال تجهیز آن هستیم.

وی افزود: این ساختمان شامل واحدهای اداری، خدماتی و چهار واحد اقامتگاه پزشکان است که برای احداث، تجهیز و محوطه‌سازی آن ۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: استان بوشهر جزء ۱۰ استان کشور در اجرای نظام ارجاع خدمات پزشکی است که این طرح در شهرستان بوشهر به‌صورت آزمایشی در حال انجام است.

کشمیری با اعلام این که وزارت بهداشت به‌ شدت به دنبال پزشک خانواده و نظام ارجاع خدمات پزشکی است، عنوان کرد: نظام ارجاع خدمات پزشکی نوعی شیوه ارائه خدمات درمانی بهداشتی است که در آن بیماران طبق یک سلسله‌ مراتب به مراکز درمانی ارجاع داده می‌شوند هر چند که اولین برخورد بیمار با پزشک در قالب پزشک خانواده انجام می‌شود.

وی از اجرایی‌شدن نظام ارجاع داخلی در مراکز درمانی استان بوشهر خبر داد و گفت: استان بوشهر جزء ۱۰ استان کشور در اجرای نظام ارجاع خدمات پزشکی است که این طرح در شهرستان بوشهر به‌صورت آزمایشی در حال انجام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یادآور شد: اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده بر اساس مدل بومی سطح‌بندی خدمات سلامت انجام می‌شود که در کاهش بیماری‌های غیرواگیر مهم است.

کشمیری با اعلام این که استان بوشهر از زیرساخت‌های خوبی در حوزه الکترونیک سلامت برخوردار است، گفت: اجرای پرونده الکترونیک سلامت، یکی از پایه‌های اصلی نظام ارجاع و پزشک خانواده است که خوشبختانه در شهرستان دشتی ۱۰۰ درصد مردم در سامانه سیب، شناسایی و بالای ۶۰ درصد مردم خدمت گرفته‌اند.

منبع: فارس(با تغییر)

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/