کاهش ازدواج و طلاق در استان بوشهر

شناسه خبر: 47902 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: مدیرکل ثبت و احوال استان بوشهر می گوید: طی ۸ ماهه ابتدای امسال آمار ازدواج و طلاق در استان ۱۲ درصد کاهش داشته است.

کیامرث صالحی نیا در نشستی خبری به مناسب ۳ دی ماه روز ثبت احوال ادامه داد: طی این مدت ۵۰۳۸ ازدواج در استان ثبت شده که در مقایسه با زمان مشابه پارسال ۱۲٫۷۱ درصد کاهش نشان می دهد.

به گفته وی، میانگین سنی ازدواج بوشهری ها برای مردان ۲۷ سال و زنان ۲۳ سال می باشد.

صالحی نیا از ثبت ۱۱۸۰ طلاق تا آبان ماه خبر داد و گفت که نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش می دهد.

به گفته وی، بیشترین طلاق ها در نخستین سال زندگی و سپس سال دوم ازدواج می باشد که مجموعا ۱۹ درصد را به خود اختصاص می دهد. پس از آن ازدواج های ۱۰ سال به بالا در رتبه بعدی قرار دارند.

مدیرکل ثبت و احوال استان از ثبت ۲۷۲۵ فوت طی ۸ ماهه امسال خبر داد و افزود: این شاخص ۲٫۵ درصد رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: بیماری های قلبی و عروقی با ۴۲٫۴ درصد بیشترین دلیل مرگ در استان بوشهر می باشد، پس از آن حوادث غیرعمد نظیر تصادفات با ۱۰٫۲ درصد بیشترین فراوانی را دارد.

صالحی با اشاره به ثبت ۱۴٫۴۶۹ تولد تا پایان آبان ماه در استان خاطرنشان کرد: این واقعه کاهش ۲٫۵ درصدی داشته است.

بیشترین اسامی نوزادان

وی درباره بیشترین اسامی انتخابی برای نوزادان طی ۸ ماهه امسال اظهار داشت: حسین، امیرعلی، علی، امیرحسین، ابوالفضل، رضا، علیرضا، محمدطاها و امیرحسین ۱۰ نامی بودند که بیشترین فراوانی را در نوزدان پسر داشتند.

صالحی نیا خاطرنشان کرد: در نوزادان دختر هم اسامی فاطمه، زهرا، زینب، رقیه، فاطمه زهرا، آوا، هلما، مریم، یسنا و ریحانه بیشترین فراوانی را به خود اختصاص دادند.

نیمی از جمعیت استان کارت ملی هوشمند گرفتند

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر در بخش دیگری از این نشست اظهار داشت: تاکنون ۴۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر در استان درخواست و مدارک برای دریافت کارت ملی هوشمند ارائه کرده اند که تقریبا نزدیک به نیمی از جمعیت واجد شرایط دریافت این کارت در استان می شود.

وی ادامه داد: ۲۸۷ کارت ملی هوشمند به مردم تحویل شده، ضمن اینکه قریب ۱۸ هزار کارت ملی هوشمند نیز در دفاتر ما باقی مانده و مردم برای دریافت آن مراجعه نکرده اند.

صالحی نیا با اشاره به اینکه کارت های ملی فعلی تا پایان سال ۹۶ دارای اعتبار بوده گفت: پس از این به کارت های ملی قدیمی خدمات ارائه نمی شود، از این رو تقاضا می کنیم شهروندان برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

وی با بیان اینکه میانگین زمانی برای دریافت کارت ملی هوشمند به ۳ هفته کاهش یافته، خاطرنشان کرد: ۷ ایستگاه‌ سیار برای استان تهیه خواهد شد تا کسانی که محدودیت حرکتی دارند (نظیر جانبازان، معلولان) یا در مکان های خاص (مثل زندان) یا راههای دور دست اقامت دارند بتوانند برای کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

به گفته وی، ۷۴ دفتر پیشخوان یا ادارات ثبت در استان برای ارائه کارت ملی هوشمند فعال می باشد.

برچسب ها:
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات