ایسنا و ایکنا در بوشهر راه اندازی می‌شود

شناسه خبر: 48520 سرویس: آرشیو, اخبار مهم, خبر ویژه

مند: رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان امسال، دفاتر استانی خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود که نقش مهمی در انتقال اخبار و رویدادهای استان دارد.

در حال حاضر بیش از چهار خبرگزاری مطرح ملی در استان بوشهر دفاتر خود را مستقر نموده اند اما خروجی بیشتر آنها پوشش رویدادهای عادی و اداری استان است.

بعضا البته برخی از این خبرگزاری ها گریزی به موضوعات پیش و پس از خبر نیز زده و به تهیه گزارش، مصاحبه و … می پردازند.

استان بوشهر هر چند کوچک است اما در بخش قابل توجهی از آن، رسانه های رسمی کشور حضور معنا داری ندارند و صرفا در نشست های اداری به بازتاب اظهارات متولیان می پردازند و معضلات و مشکلات جامعه بدون بازتاب می ماند.

بخش قابل توجهی از رسانه های مردمی و مجازی نیز به بازنشر مطالب این خبرگزاری ها مشغولند و از این رو مشکلات مردم در همین استان کوجک راهی به بازتاب ملی ندارد.

تمرکز این رسانه ها بر شهر بوشهر و غافل شدن از بخش قابل توجهی از استان به ویژه اخبار مناطق انرژی و اقتصادی باعث شده است، عملا سیمای بوشهر در رسانه های ملی، ناقص و نارسا باشد.

شاید با راه اندازی خبرگزاری های دانشجویی ایسنا و ایکنا و دمیدن روحیه مطالبه گری دانشجویی به خبر، تغییری در رویه موجود در استان حاصل آید.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/