شهرک شیلاتی در شهرستان دشتی در دست واگذاری است

شناسه خبر: 48608 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: در بخش پرورش میگو به سیستم متراکم در شهرک‌های شیلاتی یک شهرک صد هکتاری در بخش کاکی شهرستان دشتی در دست مطالعه و واگذاری است.

غلامعباس زنده بودی اظهار داشت: پرورش میگو در استخرهای ساحلی خاکی، پرورش میگو به سیستم متراکم در شهرک‌های شیلاتی، پرورش میگو در آب‌های نامتعارف، پرورش ماهی در استخرهای ساحلی به روش تراکم و تولید سایر آبزیان از جمله مهمترین ظرفیت‌های بخش آبزیان استان بوشهر هستند.

وی افزود: در پرورش میگو در استخرهای ساحلی خاکی تاکنون هفت‌ هزار هکتار واگذار شده و برای سال جاری نیز سه‌هزار و ۵۰۰ هکتار در دست واگذاری است و یک سایت یک‌ هزار هکتاری نیز در دست مطالعه است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر تصریح کرد: در بخش پرورش میگو به سیستم متراکم در شهرک‌های شیلاتی یک شهرک صدهکتاری در بخش کاکی شهرستان دشتی در دست مطالعه و واگذاری است و تاکنون تعداد پنج فقره به صورت انفرادی مجوز سیستم متراکم صادر شده است.

زنده‌بودی عنوان کرد: یکی از مزیت‌های استان بوشهر این است که در آب‌های نامتعارف منابع ‌آب های زیرزمینی و یا جاری که قابلیت‌های کشاورزی ندارند می توان در زمینه پرورش آبزیان از جمله میگو اقدام کرد.

وی بیان کرد: تاکنون به ظرفیت سه هزار و ۸۰۰ تن قفس ماهی در دریا برای صید آبزیان نصب شده است که البته استان بوشهر بیش از ۶۰ هزار تن پتانسیل تولید در این بخش دارد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر یادآور شد: در پرورش ماهی در استخرهای ساحلی به روش تراکم نیز یک مجوز با تولید ۵۰۰ تن در سال به بهره‌برداری رسیده و می توان برای تولید جلبک‌های دریایی، پلی‌کت‌های دریایی و آرتیما اقدام کرد.

زنده‌بودی یادآور شد: مهمترین چالش‌های بخش شیلات استان بوشهر شامل کمبود اعتبارات دولتی برای ایجاد زیرساخت‌های جدید در حوزه آبزی‌ پروری و سود بالای تسهیلات بانکی در بخش سرمایه‌گذاری در این حوزه است.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/