کالای همراه ملوان برای استان بوشهر اشتغال‌زایی فراوانی دارد

شناسه خبر: 48659 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

سرپرست دفتر نظارت بر گمرگات استان بوشهر با بیان اینکه پیوند مردم این استان با ارتزاق از راه دریا و دریانوردی ناگسستنی است گفت: ته لنجی و کالای همراه ملوان یکی از راه‌های معیشتی مردم استان است چرا که این بخش اشتغال‌زایی فراوانی در پی دارد.

بهروز قره بیگی در نشست هم اندیشی با فعالان اتاق بازرگانی بندر بوشهر با اشاره به اینکه تسریع در ارائه خدمات گمرکی و جلوگیری از فساد و قاچاق کالا در اولویت‌ برنامه‌های گمرکی است اظهار داشت: با راه‌اندازی سامانه جامع امور گمرکی ضمن کاهش بروکراسی اداری خدمات ویژه‌ای به حوزه صادرات و فعالیت‌های بازرگانی ارائه می‌شود.

وی تعامل اتاق بازرگانی با گمرک را امری مهم و ضروری دانست خاطر نشان کرد: با تعامل در استان بوشهر به‌ خوبی شکل گرفته و ۲ مجموعه با یکدیگر نشست‌های تعاملی برگزار می‌کنند.

سرپرست دفتر نظارت بر گمرگات استان بوشهر با تاکید بر توجه به تجارت نوین و پیشرفته گفت: در دنیای امروز تجارت باید از روند سنتی به پیشرفته تغییر کند که تحقق این مهم در تسهیل و تسریع فرایند تجار و افزایش ارباب رجوع نقش چشمگیری دارد.

قره‌بیگی با بیان اینکه پیوند مردم این استان با ارتزاق از راه دریا و دریانوردی ناگسستنی است تصریح کرد: ته لنجی و کالای همراه ملوان بکی از راه‌های معیشتی مردم استان است چرا که این بخش اشتغال‌زایی فراوانی در پی دارد.

وی افزود: در زمینه کالای همراه ملوان پیشنهادهای قابل توجهی ارائه شده که امید می‌رود  دستاوردهای مطلوبی برای ساحل نشینان استان بوشهر داشته باشد.

سرپرست دفتر نظارت بر گمرگات استان بوشهر با تاکید بر این نکته که تصمیم گیری در مورد کالای همراه ملوان در حیطه مسئولیتی گمرک نیست خاطر نشان کرد: تصمیم گیری در ارتباط با کالای همراه ملوان یا ته لنجی در حیطه مسئولیتی گمرک نیست و ما تنها مجری قوانین و مقررات مصوب هستیم و اختیاری در این زمینه نداریم.

قره‌بیگی با اشاره به اینکه به لحاظ قانونی، گمرک اختیار ارائه پیشنهاد در زمینه کالای همراه ملوان ندارد اظهار داشت: در ارتباط با ماده ۱۰۸ قانون امور گمرکی که سبب تحمیل هزینه‌های فراوانی بر فعالان این حوزه شده بازنگری‌هایی در این زمینه در دست اجراست.

منبع: تسنیم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات