احضار قائدی به دادسرا، بازیکن استقلال رانندگی را انکار کرد

شناسه خبر: 48709 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: دادستان بوشهر گفت: مهدی قائدی رانندگی در صحنه تصادف را انکار کرد و با توجه به این امر نیاز است در این زمینه تحقیقات بیشتری انجام دهیم.

حسن پور درباره حضور مهدی قائدی بازیکن تیم فوتبال استقلال در دادسرا بیان کرد: پس از حادثه منجر به فوت ماه گذشته در اتوبان امام علی (ع) که اعلام شد مهدی قائدی راننده است، پرونده ای در دادسرای بوشهر باز شد و تحقیقات اولیه صورت گرفت.

او ادامه داد: از طرفی با توجه به وضعیتی که مهدی قائدی در بیمارستان داشت قرار شد تحقیقات از وی را به زمان دیگری موکول کنیم که امروز این کار انجام شد و با توجه به شرایط مناسب جسمی قائدی او را به دادسرا فرا خواندیم و پرونده در همان شعبه دادیاری مورد بررسی قرار گرفت.
حسن پور ادامه داد: البته قائدی منکر رانندگی خودرو است و با توجه به این امر نیاز تا در این زمینه تحقیقات بیشتری انجام دهیم. پرونده در حال حاضر در جریان رسیدگی قرار دارد.

دادستان بوشهر که با باشگاه خبرنگاران مصاحبه کرده، افزود: این فرد از حیث بی احتیاطی در امر رانندگی منجر به فوت و ایراد صدمه غیر عمدی تفهیم اتهام و قرار تامین نیز از وی اخذ شده است.

او درباره اینکه آیا از افراد حاضر در سانحه، کسی قبول کرده که در شب حادثه راننده بوده یا خیر بیان کرد: بله. شخص دیگری مدعی رانندگی در این خودرو بوده است. تحقیقات از سوی دادیار در حال پیگیری است و هنوز راجع به این موضوع اظهار نظری نشده است. شواهد نشان می دهد قائدی راننده بوده اما شخص دیگری مدعی شده است.

حسن پور در مورد وضعیت خانواده مرحوم شاکر که فرزندشان در این حادثه جان باخت هم اظهار داشت: خانواده شاکر شکایت خود را اعلام کردند. البته نام شخص خاصی را در شکایت اعلام نکردند و خانواده مقتول تنها خواستار این شدند تا در صورت مشخص شدن مقصر اقدامات قانونی صورت بگیرد.

او افزود: تحقیقات در حال انجام است و امکان دارد همین امسال تحقیقات اولیه تمام و به دادگاه ارسال شود. بنابراین احتمال صدور کیفر خواست در سال جاری وجود دارد.

دادستان بوشهر درباره اینکه آیا قائدی می تواند به فوتبال خود ادامه دهد یا خیر گفت: از نظر ما مانعی ندارد و اگر جرم او محرز شود جرم غیر عمدی است. همچنین اگر قائدی گواهینامه هم نداشته باشد جرم غیر عمدی است.

 قائدی محکوم شود، بالای ۳۰۰ میلیون باید پول بدهد!

مهدی قائدی برای آنکه خود را از تصادف جنجالی اخیر تبرئه کند کار بسیار دشواری دارد. او وکیل گرفته تا ثابت کند خودش پشت فرمان نبوده است.

در همین حال شرکت بیمه ای که خودرو تحت پوشش آن بوده، وکیل زبده ای به خدمت گرفته تا ثابت کند بازیکن استقلال راننده خودرو بوده است. در صورتی که ثابت شود قائدی پشت فرمان بود باید نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان بابت مرگ احمدرضا شاکر، آسیب دیدگی خانم ل- ر و همینطور خرابی ماشین هزینه کند ولی در غیر اینصورت شرکت بیمه باید بالای ۴۰۰ میلیون که شامل هزینه دیه قائدی هم می شود، پرداخت کند.

منبع: خبرآنلاین

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات