جشنواره بین المللی فیلم رشد در منطقه کاکی آغاز شد

شناسه خبر: 48730 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس آموزش و پرورش منطقه کاکی  گفت: فیلم رشد به محتوا بیشتر از تکنیک توجه دارد و این فرصت خوبی است برای فیلم سازان آماتور که بتوانند توانمندی های خود را محک بزنند.

عزیز بردستانی در افتتاحیه جشنواره بین المللی فیلم رشد در کاکی ضمن برشمردن اهمیت این جشنواره افزود: بهره گیری از توانمند های بالقوه موجود در آموزش و پرورش، تبادل فرهنگی و هنری بین کشورهای مختلف دنیا، توجه به اهمیت فیلم آموزشی و تربیتی و نقش آن در یادگیری و یاددهی دانش آموزان از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی با اشاره به اینکه در چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد ۴ فیلم از کاکی به جشنواره ارسال شد گفت: جشنواره فیلم رشد از آنجا که به محتوا بیش از تکنیک توجه دارد فرصت خوبی برای آماتورها است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد‌ اسلامی دشتی نیز در این مراسم گفت: سینما یکی از ابزار مهم توسعه فرهنگی جامعه است و تصور یک روز بدون فیلم و سینما هم میسر نیست.

حمید زارعی افزود: ارتقای سطح کیفی آثار سینمایی تاثیر به سزایی در رشد ابعاد فکری، فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی و تجاری جامعه خواهد گذاشت.

وی اضافه‌ کرد: سینما محل خوبی برای تجربه‌ کردن همگانی خندیدن و گریستن و لذت‌بردن است.
زارعی اظهار داشت: ویژگی اصلی سینما ایجاد خودباوری در جمع است به شرط آن‌ که به نگاه اصیل سینما اعتقاد داشته باشیم.
زارعی ادامه داد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی آمادگی اکران فیلم‌های سینمای روز ایران را در کاکی دارد و چنانچه علاقه‌مندانی باشند، کارگاه فیلمسازی نیز برگزار می‌کنیم.
زارعی اضافه‌کرد: به‌ زودی فراخوان جشنواره فیلم‌های کوتاه و مستند دشتی نیز منتشر خواهد شد.

در ادامه این برنامه یاسر درتاج دبیر اجرایی جشنواره بین المللی فیلم رشد اظهار داشت: از اهدف مهم آموزش و پرورش منطقه کاکی در برگزاری جشنواره بین المللی فیلم رشد جلب مشارکت معلمان و دانش آموزان فیلم ساز و مستند ساز است.

درتاج ادامه داد: به طور قطع فیلم ها و مستندهایی که از منطقه کاکی ساخته می شود کارایی بیشتری برای آموزش و پرورش منطقه دارد چون برخاسته از فرصت و تهدیدات درون منطقه ای است و برای منطقه قابل لمس تر است.

وی گفت: تلاش داریم با برنامه ریزی های صورت گرفته، فیلم های پر بازدید مربوط به رده های سنی مختلف برای دانش آموزان مقاطع ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم  در سانس های از پیش تعیین شده، نمایش داده شود.

گفتنی است در این مراسم علاوه بر فیلم های که در مراسم افتتاحیه طبق برنامه زمانبندی مقرر بود پخش شود مستند دی رضا از ساخته های علی سالمی که به جشنواره بین المللی فیلم رشد راه یافته بود نیز پخش شد و سالمی ضمن توضیحاتی در مورد نحوه ساخت آن توضیحاتی نیز درباره فیلم سازی و مستند سازی ارائه نمود و در پایان مراسم از زحمات وی تقدیر به عمل آمد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/