رئیس دانشگاه خلیج فارس:

صنایع از ظرفیت دانشگاه خلیج فارس بوشهر استفاده کنند

شناسه خبر: 48733 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: صنایع از ظرفیت دانشگاه خلیج فارس بوشهر استفاده کنند.

عبدالمجید مصلح در هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس اظهار داشت: این جشنواره دارای اعتبار و جایگاه ویژه‌ای است و زمینه تعامل بیشتر صنعت و دانشگاه و شرکت‌های دانش‌بنیان را فراهم می‌کند.

وی اضافه کرد: دانشگاه خلیج فارس بر روی دو حوزه به صورت ویژه تمرکز دارد که شامل انرژی و دریا است و این محورها را به عنوان مزیت‌های کلیدی برای خود تعیین کرده است و تاکید ویژه بر توسعه و فناوری دارد.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر خاطرنشان کرد: موفقیت‌های خوبی در سال‌های اخیر کسب شده است. این دانشگاه در زمینه میزان ارجاعات دارای رتبه دوم کشور است و از نظر کمیت نیز دارای رتبه ۱۸ کشور است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه خلیج فارس بوشهر از نظر آموزشی و کیفیت رتبه هشتم کشور را دارد، تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد فارغ‌التحصیلان ما در دانشگاه معتبر کشور ادامه تحصیل می‌دهند و در بسیاری از رشته‌ها رتبه‌های خوبی را در کشور کسب کردیم.

مصلح با بیان اینکه دانشگاه خلیج فارس بوشهر به جمع یک درصد دانشگاه موثر جهان پیوسته است، اضافه کرد: سه نفر از همکاران ما جزو دانشمندان یک درصد برتر جهان هستند.

وی تاکید کرد: تاکنون همکاری های خوبی با صنعت داشتیم و با نهادهای مختلف همکاری و تعامل خوبی را داریم.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر افزود: آزمایشگاه‌های خوبی را در دانشگاه خلیج فارس داریم و بیش از ۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای این آزمایشگاه‌ها شده است.

وی افزود: پایداری صنعت نیازمند توجه به علم و فناوری است. باید سختی‌های ارتباط دانشگاه و صنعت را به جان بخریم و شرایطی فراهم شود که تکیه به نفت و منابع طبیعی داریم.

مصلح بیان کرد: سال‌ها است که تصمیم داریم به سمت ایجاد ارزش افزوده برویم ولی به جایگاه خوبی نرسیده‌ایم.

وی گفت: در سال‌های اخیر تلاش‌های خوبی صورت گرفته است ولی تا رسیدن به شرایط ایده‌ای خیلی کار داریم و هم مدیران صنعت و هم مدیران دانشگاه باید به مدل‌های مناسب برای ایجاد این ارتباط برسند.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر اضافه کرد: سرمایه‌گذاری در عرصه فناوری صنعت نفت و گاز باید در استان بوشهر و استان‌های نفتی و گازی انجام شود.
منبع: مهر

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/