رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی:

فعالیت بیش از ۵۰ معدن در شهرستان دشتی

شناسه خبر: 48740 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی گفت: در سطح شهرستان دشتی، ۹۹ معدن وجود دارد که از این تعداد، ۵۳ معدن فعال است.

داریوش رزمی اظهار داشت: کارخانه سیمان مند دشتی با بیش از ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی در آستانه راه‌اندازی است.

وی افزود: در شهرک صنعتی خورموج، دومین نیروگاه خورشیدی با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در شهرستان دشتی در حال اجرا است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی تصریح کرد: خبرنگاران امانت‌دار مطالبات مردم و پل بین مردم و مسئولین هستند و بدین‌ جهت است که رسانه‌ها و خبرنگاران در دنیا در کنار سه رکن قوه قضائیه، مقننه و مجریه به عنوان چهارمین رکن به شمار می‌روند.

رزمی با اعلام این که یکی از کارکردهای رسانه نقد و نظارت به همراه اطلاع‌رسانی شفاف است، عنوان کرد: حضور رسانه‌ها فضای جامعه را شفاف کرده‌ و سبب شده فضای کارکرد مدیران مورد رصد قرار گیرد.

وی اضافه کرد: مسئولین خدمت‌گذاران مردم هستند و مسئولیت‌هایی که بر دوش مدیران گذاشته‌ شده بسیار سنگین است و نباید فکر کنیم که این میز و دفترها برای همیشه ماندنی است بلکه صرفا یک امانتی بیش نیست.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی افزود: اگر به مسئله اشتغال که مهم‌ترین دغدغه در جامعه است نگاه کنیم متوجه می‌شویم که دو یا سه سازمان از جمله جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و تجارت و سازمان‌ها و ادارات صنعت و معدن و تجارت در استان‌ها و شهرستان‌ها در رأس قرار دارند.

رزمی به اهداف و قابلیت‌های درازمدت صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی اشاره کرد و یادآور شد: وجود ذخایر نفت و گاز طبیعی کوه مند و برخورداری از ذخایر معدنی غنی و قابل‌توجه از جمله سنگ لاشه، آهک، سیمان، نمک و امکان فرآوری توسعه مرتبط با صادرات از قابلیت‌های شهرستان دشتی است.

وی افزود: شهرستان دشتی در مرکز استان بوشهر قرار دارد و با توجه به آثار تاریخی و باستانی، می‌تواند یک‌ بارانداز انسانی در زمینهٔ گردشگری در شهرستان ایجاد کرد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت دشتی تأکید کرد: در بخش صنعت تا آذرماه امسال، تعداد ۴۶ پروانه بهره‌برداری با پیش‌بینی اشتغال ۶۶۴ نفر صادر شده و ۴۴ واحد نیز جواز تأسیس دریافت کرده‌اند.

وی بدون اشاره به تعداد مجوزهای صادر شده در بخش معدن در سال جاری، عنوان کرد: در بخش معدن تا پایان سال گذشته ۶۰ پروانه بهره‌برداری با پیش‌بینی اشتغال ۲۶۱ نفر صادر شده است.

رزمی گفت: شهرک صنعتی خورموج در زمینی به مساحت ۱۰۲ هکتار و وضعیت امکانات زیربنایی و زیرساخت‌های آن مهیا است که شامل برق، آب، تلفن، اینترنت، راه دسترسی آسفالت، روشنایی معابر و فضای سبز است و فعالیت غالب در این شهرک صنایع شیمیایی است.

وی به مزایای این شهرک پرداخت و افزود: نزدیک‌بودن به معادن بزرگ سنگ لاشه، سنگ گچ، شن، ماسه، مجاورت با بزرگ‌ترین بندر صیادی استان، امکان استقرار صنایع مرتبط با عمل‌آوری آبزیان و بسته‌بندی محصولات کشاورزی، مجاورت با خط آب‌رسانی محرم و رودخانه‌های شیرین دائمی باغبان و دشت پلنگ و هموار بودن اراضی قابل‌واگذاری از مزایای این شهرک است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتی تأکید کرد: عدم اقبال سرمایه‌گذاران به دلیل عدم بخشودگی مالیات است به گونه‌ای که پرداخت مالیات مانند شهرک صنعتی اصفهان محاسبه می‌شود.

رزمی با بیان این‌که از ۱۷۰ واحد صنعتی و معدنی در شهرستان دشتی تعداد ۶۰ واحد معدنی است، افزود: از ۹۹ معدن شهرستان دشتی ۵۳ معدن با سرمایه‌گذاری ۳۷۵ میلیارد ریال فعال هستند که زمینه اشتغال ۷۸۲ نفر نیز فراهم کرده‌اند.

وی افزود: تعداد سه‌هزار و ۱۴۳ واحد صنفی در شهرستان فعالیت می‌کنند که یک‌هزار و ۹۴۸ واحد آن در شهر خورموج مستقر هستند.
منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/