فرماندار شهرستان دشتی:

دولت به‌ تنهایی نمی‌تواند مشکل اشتغال را حل کند

شناسه خبر: 48765 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: فرماندار شهرستان دشتی گفت: دولت به‌ تنهایی نمی‌تواند مشکل اشتغال را حل کند، مردم خودشان ورود کنند تا مشکل اشتغال حل شود و وظیفه ما بسترسازی برای ایجاد اشتغال است.

عبدالله نادری در نشست با مهندسین شهرستان دشتی اظهار داشت: برای این‌که در شهرستان توسعه اتفاق بیافتد باید وحدت و انسجام خود را بیشتر کنیم زیرا در کنار اتحاد، وحدت و همدلی است که توسعه رخ می‌دهد.

وی با اعلام این که هدفی اصلی ما کاهش سلیقه‌های فردی و استفاده از خرد جمعی در برنامه‌های توسعه شهرستان دشتی است، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا موتور توسعه حرکت شهرستان دشتی شتاب گیرد که البته همه باید تلاش کنیم تا برای مردم کاری انجام دهیم.

فرماندار شهرستان دشتی با اعلام این که نخبگان شهرستان دشتی کمک کنند تا ضعف‌ها را برطرف کنیم، یادآور شد: دولت به‌ تنهایی نمی‌تواند مشکل اشتغال را حل کند، مردم خودشان ورود کنند تا مشکل اشتغال حل شود و وظیفه ما بسترسازی برای ایجاد اشتغال است.

نادری یادآور شد: در بخش فنی و حرفه‌ای اقدامات خوبی صورت گرفته و جهت‌گیری بسیار خوبی در حوزه آموزش است و بیشترین جایی که باید به آن توجه شود آموزش نیروی انسانی کارآمد است.

وی ادامه داد: پرداخت تسهیلات بدون داشتن مهارت به افراد ارزشی ندارد و یکی از مسائل مهم شهرستان دشتی بحث آموزش‌های متناسب با نیازهای واقعی مردم و بازار کار است.

فرماندار شهرستان دشتی از حضور صنایع‌دستی این شهرستان در نمایشگاه جم خبر داد و گفت: با توجه به توانمندی صنایع‌دستی و آموزش‌های جانبی در شهرستان دشتی شاهد تولیدات خوبی در حوزه صنایع دستی هستیم که البته با تمام توان جهت توسعه صنایع‌دستی و صنعت شهرستان دشتی حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.

نادری از کاهش قیمت زمین در شهرک صنعی خورموج خبر داد و گفت: در زمینهٔ توسعه زیرساخت‌های شهرکت صنعتی، از اعتبارات شهرستان استفاده می‌کنیم.

وی اضافه کرد: راه و برق یکی از عوامل مؤثر در توسعه و پیشرفت شهرستان دشتی است و  اگر بتوانیم باغات و زمین‌های زراعی و کشاورزی به پانل خورشیدی تجهیز کنیم می‌تواند نقش مهمی در توسعه کشاورزی شهرستان دشتی ایفا کند که مهمترین مزیت‌های به‌کارگیری این تجهیزات، صرفه‌جویی در مصرف برق و کاهش هزینه‌های تولید در بخش کشاورزی است.

فرماندار دشتی با بیان این که از همه ظرفیت‌های شهرستان دشتی در حوزه دریا، گردشگری، صنایع‌دستی، صنعت و معدن و عبا بافی استفاده می‌شود، بیان کرد: برای نظرخواهی و برطرف شدن مشکلات شهرستان دشتی سال آینده بانک اطلاعاتی از همه نخبگان دشتی در سراسر کشور راه‌اندازی می‌کنیم.

نادری عنوان کرد کرد: به‌ منظور ترسیم چشم‌انداز توسعه شهرستان در افق ۱۴۰۴، برای شناخت چالش‌های فراروی شهرستان و یافتن اصلی‌ترین اهداف و ابعاد توسعه و راهبردها و سیاست‌های اجرائی و به‌ منظور فراهم ساختن زمینه و اسباب تحقق برنامه‌ها در راستای سند چشم‌انداز کشور، یک طرح پژوهشی با دعوت از نخبگان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در ایام نوروز شهرستان دشتی باید در قالب‌های مختلف معرفی شود و نخستین وظیفه میزبان در قبال مهمان تکریم است.
منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/