دشتی و ریزش مدیران بومی!

شناسه خبر: 49000 سرویس: آرشیو, اخبار مهم, یادداشت ها

مند: بازار داغ تغییر و تحولات درحوزه استانداری و فرمانداریها و به دنبال آن عدم تمرکز و ثبات مدیریتی در استانداری فرصت مغتنمی را به مدیران کل بعضی از دستگهای اجرایی داده است تا از این رهگذر نسبت به جابجایی مدیران شایسته بومی و جایگزینی غیر بومی ها با اهداف و اغراض شخصی و سیاسی اقدام نمایند.

مدیرانی که مدیریت آنها از نوع انتخاب استراتژی موج سواری و تغییر رنگ است و عمده مزیت اینگونه مدیران هوشیاری در تغییر  به موقع رنگ و جناح سیاسی قبل از هر انتخابات است که برایشان پله هایی از صعود را ساخته است.

در عوض  این مدیران محل خدمت خود را با چالش های متعددی روبرو می کنند و پس از صرف وقت و هزینه مردم، با اندوختن کوله باری از تجربه استان و شهرستانها را ترک کرده و تنها ثمره این کشمکش های سیاسی انباشت تجربه مدیران غیر بومی است.

دشتی
ازجمله اینگونه تغییرات شتاب زده و ناامیده کننده که در آینده ای نزدیک در شهرستان دشتی اتفاق خواهد افتاد؛ جایی است که مدیر بومی شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان دشتی جای خود را به مدیری غیربومی (محل سکونت استان فارس ) و رده پایین از شهرستان دیگری و با وضعیت استخدامی قراردادی و سابقه ۳ ساله و نه چندان درخشان در حوزه آب می دهد تا این اقدام نه تنها موجب سرخوردگی متخصصان شایسته و بومی شرکت مذکور در شهرستان با سوابق ۲۰ ساله و دارای شناخت کامل از مجموعه خود و شهرستان گردد؛ بلکه بیش از پیش اعمال سلایق شخصی و حزبی مدیران کل و همچنین همنوایی مسئولین شهرستانی با آنان که اغلب ناشی از عدم توانایی در جانشین پروری و معرفی آنان جهت تصدی سطوح مدیریتی است را در این بین نمایان سازد.

اما نکته قابل توجه مسئولین شهرستان دشتی، بهره گرفتن از تجربیات، ناکامی ها و اشتباهات گذشته و استفاده بهینه از مدیران بومی و برچیدن بساط مدیران مقطعی؛ غیر متخصص و سفارشی است.

چرا که شهرستان دشتی که مهد پرورش نخبگان است می بایست از نیروهای بومی خود در استان بهترین استفاده را نماید تا با دیدن سکانداری یک مدیر از جنس مردم، احساس آرامش به مردم و احساس امید به جوانان و دانش آموختگان شهرستان برگردد و جامعه از حالت سکون خارج شده و نخبه پروری در آن رواج پیدا کند.

هوشنگ حیدری

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات