پست جدید نخبه بوشهری در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری

شناسه خبر: 49047 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: دکتر ابراهیم حاجیانی به عنوان معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری معرفی شد.

در مراسمی با حضور رئیس مرکز، مدیران و کارشناسان، دکتر حاجیانی به عنوان معاون جدید هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری معرفی شد.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با اشاره به حضور دکتر محمد فاضلی در وزارت نیرو با توجه به علایق پژوهشی ایشان در حوزه آب و محیط زیست و نیاز وزارتخانه مذکور به توانمندی‌های ایشان برای پیشبرد اهداف گفت: تغییر در معاونت هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز به دلیل سنگین بودن مسئولیت‌ها و وظایف آن و کمک به دکتر فاضلی برای تمرکز بیشتر بر مسئولیت جدیدشان، ضرورت پیدا کرد و به همین دلیل از دکتر ابراهیم حاجیانی جهت حضور در این مسئولیت دعوت کردیم.

دکتر آشنا در توصیف دکتر حاجیانی گفت: ایشان سوابق طولانی در حوزه‌های پژوهش و اداره امور پژوهشی دارند و دارای مسئولیت اجرایی در دوره‌های قبل ریاست‌جمهوری بوده‌اند و همواره به تلاش خستگی‌ناپذیر، اخلاق نیکو و تواضع شناخته‌شده‌اند.

دکتر آشنا افزود: حضور دکتر حاجیانی در معاونت پژوهشی مرکز با نظر مثبت ریاست‌ محترم جمهور صورت گرفته‌است.

دکتر محمد فاضلی درمورد معاون جدید هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز گفت: دکتر حاجیانی استاد من بودند و من کار پژوهشی را در مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران آموختم که مدیریت آن بر عهده ایشان بود. ایشان شخصیتی علمی، اخلاقی، بی حاشیه، نوآور و ایران دوست است و درخشان‌ترین دوران ایسپا به دوران مدیریت ایشان بر می‌گردد.

ضرورت توجه به پژوهش‌های درازمدت، توسعه همکاری با مراکز پژوهشی مختلف، تقویت عرصه انتشارات به‌خصوص در حوزه فضای مجازی و تربیت نیروی انسانی پیشنهادهای دکتر فاضلی به معاون جدید هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز بود.

دکتر فاضلی ضروری‌ترین تغییر در مرکز بررسی‌های استراتژیک در دولت دوازدهم را حرکت به سمت ارائه راه‌حل به‌جای آسیب‌شناسی دانست و بیان داشت: ما در دولت یازدهم بیشتر از آن‌که راه‌حل تولید کنیم، به دنبال شناسایی ایرادات بودیم و ضرورت دارد در دوره فعلی به دنبال «راه‌حل» و یا «راه ‌رسیدن به راه‌حل از طریق حضور ذینفعان» برای مسائل اساسی کشور باشیم.

دکتر ابراهیم حاجیانی معاون جدید هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با تبریک سال نو و تشکر به دلیل اعتماد در واگذاری این مسئولیت گفت: امیدوارم بتوانم با همکاری سایر مدیران و کارشناسان در مرکز بررسی‌ها، منشا خیر و اثرگذاری باشم و همکاری موثری را با سایر مراکز پژوهشی سامان دهم.
تصویر مراسم معارفه دکتر ابراهیم حاجیانی به‌عنوان معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری

دکتر حاجیانی افزود: تلاش خواهم کرد شبکه‌سازی نخبگان و مراکز پژوهشی را که مورد توجه مرکز است، ادامه دهم و تکمیل کنم تا بتوانیم در شرایط حساس کشور، به نظام و کشور خدمت کنیم.

تصویر مراسم معارفه دکتر ابراهیم حاجیانی به‌عنوان معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری

دکتر حاجیانی با تمجید از دکتر محمد فاضلی، ایشان را مایه مباهات علوم اجتماعی کشور دانست و گفت: دکتر فاضلی در معرفی و توصیف بنده، لطف داشتند اما باید بگویم در سالهایی که با ایشان همکاری داشتم، بیشتر از ایشان آموختم. ایشان در معاونت پژوهشی مرکز بررسی‌های استراتژیک هم توانست اقدامات و کارهای تاثیرگذاری را انجام دهد.

در پایان این مراسم حکم معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز بررسی‌های استراتژیک توسط دکتر حسام‌الدین آشنا به دکتر ابراهیم حاجیانی اعطا شد.

تصویر مراسم معارفه دکتر ابراهیم حاجیانی به‌عنوان معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری

دکتر ابراهیم حاجیانی، دانش‌آموخته دکتری جامعه‌شناسی دانشگاه تهران است. ایشان پیش از این رییس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران‌(ایسپا)، معاون فرهنگی-اجتماعی بازرسی ویژه رییس‌جمهور(۱۳۸۰-۱۳۸۴)، مدیرگروه پژوهش‌های فرهنگی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و دارای تالیفات گوناگون از جمله کتاب‌های جامعه‌شناسی هویتی ایرانی، مطالعات و پژوهش‌های تروریسم، عرفی شدن در بوته نقد و… است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

  • سيراف :

    جای بسی خرسندیست که شخصیت هایی علمی بمانند این دکتر بزرگوار در سطح اول مدیریتی کشور و آن هم بخش مهمی بمانند پژوهش به کشور خدمت می نمایند.امیدوارم این انسان کوچک نفس و بی حاشیه همچنان بدرخشد …

اخبار استان بوشهر
تبلیغات