رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:

۴۹ درصد جمعیت شهرستان دشتی میان‌سال و کهنسال هستند

شناسه خبر: 49219 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: در حال حاضر ۴۹ درصد جمعیت شهرستان دشتی میان‌سال و کهنسال هستند که در صورت تداوم عدم فرزندآوری ، در آینده با رشد جمعیت سالمند مواجه می شویم.

اصغر بحرانی در آیین تجلیل از مادرانی که در فروردین‌ماه امسال فرزند تازه متولد کرده‌اند، اظهار داشت: بنا به پیشنهاد شهردار خورموج از مادران نوزادانی که در فروردین‌ماه در شهر خورموج متولد شده‌اند، تجلیل کنیم.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری، بیان کرد: در سال ۱۳۹۳ سیاست‌های کلی جمعیت توسط رهبر معظم انقلاب خطاب به روسای سه قوه ابلاغ شد که اجرای این سیاست‌ها باید بیش‌ از پیش جدی گرفته شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی با اعلام این که در حال حاضر جمعیت به سمت پیری پیش می‌رود، تصریح کرد: جمعیت کودکان شهرستان دشتی ۱۰ درصد، نوجوانان ۲۱ درصد، جوانان ۱۹ درصد، میان‌سالان ۳۸ درصد و جمعیت سالمندان نیز ۱۱ درصد است که این خود زنگ خطری است و چنانچه به این صورت پیش رود در ۱۵ سال آینده جمعیت شهرستان سالمند خواهد شد.

بحرانی تأکید کرد: کشوری می‌تواند به یک صنعت شکوفا دست پیدا کند که بیشترین تعداد جمعیت آن، در سنین جوانی قرار گیرند زیرا این جمعیت می‌توانند باعث صنعت شکوفایی و اقتصاد جامعه شوند و اگر مدیریت نشود تا ۲۰ سال آینده دچار مشکل خواهیم شد.

وی اضافه کرد: در چهار کشور اروپایی امریکا، هلند، فرانسه و آلمان جهت رشد جمعیت از دین اسلام تبعیت می‌کنند.

بحرانی یادآور شد: برای نخستین بار در سطح کشور، تجلیل از مادرانی که فرزند جدید متولد می‌کنند را آغاز کرده و امیدواریم که این فرهنگ تولد در کل کشور نهادینه شود.

وی ادامه داد: بر این اساس از ۴۵ مادری که در فروردین‌ماه امسال تولد نوزاد داشته‌اند، تجلیل به عمل آمد.
منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات