حفظ معماری بومی و سنتی سبب حفظ هویتمان می‌شود

شناسه خبر: 49227 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: حفظ معماری بومی و سنتی در حفظ سنت و میراث فرهنگ ما بسیار مؤثر و باعث حفظ هویتمان می‌شود.

ناصر امیرزاده در گردهمایی شوراهای اسلامی شهرستان دشتی اظهار داشت: باید معماری که در روستاها از قدیم وجود دارد، حفظ کنیم زیرا میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و منطقه گردشگری سه ثروت عظیم است.

وی افزود: هر چه مناطق روستاها بکرتر بماند و منابع تاریخی، میراث فرهنگی و المان‌ها و نمادهای سنتی آن حفظ کنید کمک به توسعه گردشگری است.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بوشهر تأکید کرد: باید به سمت ایجاد نمادها و المان‌های بومی سنتی برویم زیرا این‌ها به حوزه گردشگری کمک می‌کند.

امیرزاده عنوان کرد: مردم از زندگی مدرن شهری خسته شده‌اند و فردی در کارآفرینی موفق است که به دنبال ذائقه‌های بومی و روستایی باشد.

وی بیان کرد: باید معماری بومی را حفظ کنیم زیرا حفظ معماری بومی و سنتی در حفظ سنت و میراث فرهنگ ما بسیار مؤثر و باعث حفظ هویتمان می‌شود.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: سال گذشته  با به اتمام‌رسیدن مطالعات گویش و پوشش شهرستان دشتی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، شاهد ثبت آن بودیم.

امیرزاده گفت: باید از گویش‌ها در بخش ساحلی، کاکی، شنبه و بخش مرکزی شهرستان دشتی جهت ایجاد کسب‌وکار و ایجاد درآمد و کارآفرینی استفاده کرد.

وی اضافه کرد: در خیلی از موضوعات گردشگری، زیست‌محیطی، میراث فرهنگی و صنایع‌دستی مشارکت مردمی از اهمیت به خصوصی برخوردار است که می‌تواند به دولت کمک کند که نقش سمن‌ها در این بخش قابل تامل است.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بوشهر یادآور شد: در برخی از روستاهای شهرستان دشتی با بهره‌گیری از میراث تاریخی شاهد رونق گردشگری هستیم که باید در سایر روستاهای این شهرستان که دارای ظرفیتی مشابه هستند، الگوبرداری شود.
منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/