اختصاص۱۵۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های آبزی‌پروری در استان بوشهر

شناسه خبر: 49477 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: در اجرای طرح‌های شهرک ۱۰۰ هکتاری صنعتی شیلاتی دشتی، مجتمع‌های پرورش میگو رودشور شمالی و توسعه سایت پرورشی شیف و دلوار یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ربال سرمایه‌گذاری می‌شود.

عباسعلی زنده‌بودی با بیان اینکه توسعه آبزی‌پروری در استان بوشهر افزایش یافته است اظهار داشت: طرح‌های پرورش میگو و ماهی در استان بوشهر اجرایی شده به‌گونه‌ای که این طرح‌ها در  ۵ هزار هکتار از اراضی ساحلی برای پرورش میگو و آبهای خلیج فارس برای پرورش ماهی در قفس تعیین و عملیاتی شده است.

وی از اجرای طرح های شیلاتی در استان خبر داد و بیان کرد: طرح آبزی پروری احداث شهرک ۱۰۰ هکتاری کشاورزی شیلاتی در مند دشتی با سرمایه گذاری بخش دولتی  و خصوصی  تدوین شده که به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به  احداث مجتمع‌های پرورش میگو در رودشور شمالی, توسعه سایت پرورش میگو شیف و دلوار  گفت: این پروژه در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۸۰۰ هکتار با سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز می‌شود.

زنده‌بودی از پیش بینی سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی در اجرای طرح‌های یاد شده خبر داد و افزود: در اجرای طرح‌های آبزی‌پروری و شهرک صنعتی شیلاتی با مشارکت بخش خصوصی یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ربال سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی بیان کرد: با اجرای این طرح‌ها بیش از یک‌ هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی ایجاد و ۱۳ هزار تن به ظرفیت تولید میگو پرورشی در استان افزوده می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر از طراحی ۳ پروژه  شیلاتی دیگر خبر داد و افزود: در صورت تامین  اعتبارات لازم، ۳ طرح برقرسانی به ۴ مجتمع آبزی پروری، یک شهرک کشاورزی شیلاتی در شمال استان و طرح منطقه حفاظت شده برای حفظ ذخائر ژنتیکی خلیج فارس اجراء می‌شود.
منبع: تسنیم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات