ادارات اقتصادی استان را به مدیران متخصص بومی بسپارید

شناسه خبر: 49548 سرویس: آرشیو, اخبار مهم, یادداشت ها

مند: همواره بحث انتصاب مدیر بومی برای اداره کل امور مالیاتی استان بوشهر یکی از چالش های مسئولین عالی رتبه استان و سازمان امور مالیاتی کشور بوده است.

متاسفانه یکی از مسائلی که مسئولین مربوطه سالهاست آن را بی اهمیت شمرده، بی توجهی به خواسته های به حق مردم استان بوشهر است.

مقام معظم رهبری بارها توجه به خواسته های مردم و رعایت عدل و انصاف را در مسایل جاری کشور به مسئولان توصیه کرده است اما این توصیه های رهبری در دیدگاه مدیران کشور با تاریخ مصرف زمان خاصی دیده می شود که نمونه این بی توجهی ها عدم پاسخ به درخواست مردم مرزبان استان بوشهر برای انتصاب مدیران بومی در راس ادارات اقتصادی به ویژه اداره کل امور مالیاتی استان بوشهر است.

با توجه به وضعیت فعلی تحریم ها و جنگ اقتصادی که از طرف سایر کشورها بر کشور ما تحمیل گردیده زیبنده نیست اداره کل امور مالیاتی استانی که پایتخت انرژی ایران نامیده می شود، بدون ثبات مدیریتی بماند.

انتصاب دو مدیرکل و دوسرپرست برای اداره کل امور مالیاتی استان بوشهر ظرف مدت ۴ سال، گویای این نابسامانی و عدم ثبات است.

گمرک/ اداره بندر
متاسفانه عدم حمایت استانداران وقت از نیروهای متخصص و باتجربه بومی، لابی گری ها و عدم توجه سازمان امور مالیاتی کشور جهت انتصاب مدیر شایسته بومی آشنا به استان باعث وقفه در وصول مالیات مقرر شده برای استان بوشهر شده و ضرر این عدم وصول متوجه کشور و مردم استان بوشهر گردیده است.

ما شاهد نیروهای متخصص بومی، باتجربه و توان اجرایی در راس ادارات اقتصادی استان همچون اداره کل امور اقتصاد و دارایی و اداره کل گمرک استان بوشهر هستیم و این خود نشان از شایستگی نیروهای بومی و اعتماد سازمان های مربوطه به نیروهای متخصص خود در استان بوشهر است.

امید است سازمان امور مالیاتی کشور نیز به این باور دست یابد و با اعتماد به نیروهای بومی متخصص و دارای احساس تعلق به استان در اداره کل امور مالیاتی استان بوشهر بر اتمام این اوضاع نابسامان مدیریتی همت گمارد.

از استاندار بوشهر نیز انتظار می رود با حمایت از بومی گرایی و تکمیل حلقه  ادارات اقتصادی استان (گمرک، دارایی و مالیات) به دست جوانان متخصص و بومی که ذهنیتی توسعه گرایانه نسبت به استان خود دارند در جهت رشد و توسعه استان بوشهر و کشور همت گمارد.

 

حبیب الله زارع زاده

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات