هزینه‌های اداری و خدماتی دانشگاه آزاد خورموج به ۹ درصد کاهش یافت

شناسه خبر: 49564 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی خورموج گفت: در سال ۱۳۸۸ تقریبا ۳۱ درصد سرمایه دانشگاه شامل هزینه های اداری و خدماتی می شد و امروز نزدیک به ۱۰ سال است که هزینه‌های اداری و خدماتی دانشگاه به ۹ درصد کاهش یافته است.

علیرضا چمکوری بعد از ظهر امروز در جلسه تکریم و معارفه رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی خورموج اظهار داشت: اگر در هشت سال موفقیتی به دست آوردیم به خاطر تک تک کارکنانی است که خون دل خوردند و زحمت کشیدند.

وی افزود: امروز سربلند و رو سفید از عهده مسئوولیتی بسیار خطیر برآمدم و امیدوارم رضایت خداوند بزرگ در ابتدا و در مرحله بعد مقام عظمای ولایت و مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی فراهم کرده باشم.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج  تصریح کرد: چنانچه توفیقی حاصل شده پس از الطاف حق تعالی، حاصل اعتماد مسئوولین و حمایت های بی ریغ، صادقانه، مسئولانه، متحدانه و دلسوزانه ایشان بوده است.

چمکوری با اشاره به تحقق برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی خورموج یادآور شد: همه کارکنان  را با یک  دید نگاه می کردم و مقاومت در برابر دادن امتیازات ویژه چه به صورت ویژه به کارکنان یا افراد سیاسی در شهرستان و با کرنش میانه‌ای نداشتم.

وی افزود: با فساد به جد برخورد کردم و اگر امروز مراسم تکریمی است و اگر از دید بعضی‌ها زود هنگام است ببینید از کجا نشات می‌گیرد ضمن این که فقط معتقد به تصمیم‌گیری اجرایی، اصل مشورت، تغییرات اصولی با حفظ کرامت انسان‌ها، ترویج اخلاق دینی و معیشت کارکنان بودم.

چمکوری گفت: علم‌محور، برنامه‌محور و کارشناس‌محور در کنار پالایش و چابک‌سازی دانشگاه، توجه به جایگاه ائمه جمعه، جماعات و حوزه‌های علیمه و توجه بنیادین به امر پژوهش داشتم و دغدغه های مسئوولین ارشد دانشگاه را هیچ وقت فراموش نکردم و به نقش سازنده اصحاب رسانه ایمان داشتم.

وی اضافه کرد: در سال ۱۳۸۹ مسئولیت دانشگاه خورموج را برعهده گرفتم، عمده کارکنان با نگرانی و دلواپسی کار خود را انجام می‌دادند و نخستین کار آرامش را به دانشگاه برگرداندم که در این زمینه وقت و سلامت خود را گذاشتم و هزینه‌های زیادی دادم و کسی به اندازه من در بین روسای دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان بوشهر راهی دادگاه‌ها و محاکم قضایی نشده است ولی ذره‌ای از مسائل دانشگاه و اهدافی که داشتم پا پس نگذاشتم.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی خورموج بیان کرد: در سال ۱۳۸۸ تقریبا ۳۱ درصد سرمایه دانشگاه شامل هزینه های اداری و خدماتی می شد و امروز نزدیک به ۱۰ سال است که هزینه‌های اداری و خدماتی دانشگاه به ۹ درصد کاهش یافته است.

وی بیان کرد: ۹۰ درصد شهریه‌های دانشجویان صرف حقوق و دستمزد کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی خورموج می‌شود اما آمدیم و زمین کشاورزی دانشگاه به مساحت ۲۸ هکتار تسطیح و آن را به روش آبیاری تحت فشار مجهز نموده و آن را سالانه اجاره دادیم و پس از اخذ مجوز اقدام به راه‌اندازی گلخانه کردیم.

چمکوری با اشاره به جایگاه حوزه پژوهش دراین واحد دانشگاهی اضافه کرد: برای نخستین بار صندوق پژوهشی در این واحد راه‌اندازی کردیم و سال گذشته برای دومین سال پیاپی با وجود مشکلات مالی، ۱۰۰ درصد بودجه مالی پژوهشی جذب شد.

وی افزود: تا به حال ۱۴ طرح پژوهشی در این دانشگاه به اتمام رسیده و هزینه‌های آنها به اساتید پرداخت شده است این در حالی است که تا سال  ۱۳۸۹ فقط یک طرح پژوهشی نیمه تمام در دانشگاه وجود داشت.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی خورموج  ادامه داد: زمانی که این واحد را بر عهده گرفتم تعداد ۴۰۰ فقره مدرک تحصیلی صادر نشده وجود داشت که ظرف دو ماه با همکاری واحد بوشهر موفق شدیم تمام این مدارک را به اتمام برسانیم و اگر امروز کسی به دانشگاه مراجعه و هیچ گونه بدهی مالی نداشته باشد یک‌روزه گواهی موقت دریافت می کند.

چمکوری گفت: به خاطر مسائل شخصی در دو سال اخیر، شاهد ایجاد یک سری غرض‌ورزی و سیاه‌نمایی‌هایی در دانشگاه آزاد خورموج  بودیم که حقیقت آن برای مردم روشن شده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

  • مهدی :

    دانشگاه های آزاد و پیام نور در بیشتر شهرها توجیه اقتصادی ندارند . می بایست بساطشون جمع بشه . در حال حاضر بسیاری از صندلی های دانشگاه ملی خالی و بدون دانشجوهه

اخبار استان بوشهر
تبلیغات