ایمن سازی خط لوله هفتم سراسری در منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز ایران

شناسه خبر: 49602 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: مدیر منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز ایران از اتمام عملیات ایمن‌سازی خط لوله هفتم سراسری در منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز ایران با خبر داد.

حمید خدری با اعلام این خبر اظهار داشت: در خطوط لوله و تاسیسات گاز، عواملی مانند سایش و بلایای طبیعی به وجود می آید که این موضوع، پایش و ارزیابی خطوط لوله و تاسیسات را به یکی از اولویت های مهم این منطقه بدل کرده است.

وی با بیان این که افزایش پایداری خطوط لوله سراسری انتقال گاز براساس یک برنامه زمابندی اجرا می شود، گفت: با توجه به لزوم تعمیرات در خط لوله هفتم سراسری و رویکرد این منطقه درحوزه مسایل زیست محیطی و همچنین جلوگیری از قطع گاز پس از شناسایی، ابتدا عملیات حفاری و خاک برداری انجام و با هماهنگی واحد های عملیاتی از قبیل بازرسی فنی، بهداشت، ایمنی و محیط زیست نسبت به ایمن سازی و عایق کاری محل مورد نظر اقدام شد.

به گفته مدیر منطقه ۱۰، افزایش راندمان و حفظ یکپارچگی خطوط لوله انتقال گاز و همچنین جلوگیری از هدررفت این سرمایه ملی از مهمترین اهداف این عملیات بوده است.

افزایش ایمنی خطوط لوله سراسری انتقال گاز 

مدیر منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز ایران در ادامه، همچنین از انجام عملیات «اصلاح مسیر ونت و درین ایستگاه دریافت و ارسال توپک» خط لوله ششم سراسری با هدف افزایش ایمنی در محدوده استحفاظی مرکز بهره برداری خطوط لوله خورموج نیز خبر داد.

خدری در توضیح بیشتر این خبر گفت: عملیات اصلاح «مسیرونت و درین لانچر ورسیور» خط لوله ششم سراسری انتقال گاز، با تلاش کارکنان مرکز بهره برداری خطوط لوله خورموج درکوتاه ترین زمان ممکن به پایان رسید.

وی با بیان اینکه وضعیت فعلی این محل با توجه ملاحظات ایمنی نیاز به اصلاح و تعمیرات داشت، افزود: با توجه به متصل بودن مسیرارتباطی و پیامدهای منفی درکارایی مناسب شیرها، تخلیه گاز درانجام عملیات های اضطراری به ویژه پیگرانی مشکلات فراوانی را به همراه داشت که خوشبختانه این مهم با اتکاء به دانش و تجارب کارکنان منطقه با رعایت الزامات ایمنی به انجام رسید.

مدیر منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز ایران در ادامه افزود: این عملیات به منظور ایمن سازی هرچه بیشتر عملیات پیگرانی پس از بررسی و صدور مجوزهای لازم آغاز و در ادامه اقدام هایی از جمله تجهیز کارگاه، خاک برداری، برش کاری، جوشکاری و لوله گذاری انجام شد.

وی یادآور شد: در انجام این تعمیرات با بومی سازی فرآیند، افزون بر کاهش هزینه ها، صرفه جویی قابل توجه ارزی و زمانی صورت گرفته است.

برپایه این گزارش، «ونت ودرین» از قسمت های موثر ایستگاه لانچر و رسیور محسوب می شود که وظیفه آن تخلیه مایعات و ضایعات از پیگرانی خطوط لوله است.

منبع: روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات