رئیس اداره منابع آب شهرستان دشتی خبر داد:

جمع آوری تاسیسات انتقال غیرمجاز آب در شهرستان دشتی

شناسه خبر: 49728 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس اداره منابع آب شهرستان دشتی گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۱۸ مورد تاسیسات انتقال غیرمجاز آب در این شهرستان جمع آوری شد.

عبداللطیف عباسی نژاد با اشاره به اجرای مستمر دستورالعمل طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، افزود: با جمع آوری این موارد، ۲۰۰ هزار مترمکعب آب صرفه‌جویی شده است.

وی ادامه داد: پارسال نیز ۳۵ مورد انتقال آب به اراضی غیرآبخور جمع آوری شد که سبب صرفه‌جویی به میزان یک‌میلیون مترمکعب آب شده است.

رئیس اداره منابع آب شهرستان دشتی همچنین با اشاره به پر شدن ۴۹ حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان، گفت: در کنار برخورد با چاه‌های غیرمجاز، جلوگیری از اضافه برداشت چاه‌های مجاز می‌تواند در بهبود وضعیت کمی و کیفی آب سفره‌های زیرزمینی به تغذیه آبخوان‌ها کمک کند.

عباسی‌نژاد افزود: حفر چاه‌های غیرمجاز، کف شکنی بدون مجوز و انتقال آب به خارج از اراضی آبخور اولیه از مهم‌ترین عواملی هستند که به آبخوان‌ها آسیب می‌زنند.

وی بیان کرد: جلوگیری از انتقال آب به زمین‌های غیر آبخور و ممنوع شدن کشت مازاد و توسعه باغ‌ها، از مهم ترین راهکارهای به تعادل رساندن سفره‌های آب زیرزمینی می باشد.

رئیس اداره منابع آب شهرستان دشتی تصریح کرد: به‌منظور حفاظت از منابع آب زیرزمینی، با بهره‌بردارانی که بیش از میزان درج شده در پروانه بهره‌برداری خود از منابع آب برداشت کنند، برخورد می‌شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/