دادستان دشتی: حکم قطع ید زندانی در خورموج کذب است

شناسه خبر: 50691 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دشتی گفت: حکم و قطع ید زندانی در خورموج و دستگیری باند اسکناس جعلی منتشر شده در فضای مجازی کذب است.

عباس حمادپور اظهار داشت: در چند هفته گذشته خبر اجرای حکم و قطع ید یک نفر زندانی در زندان محمدآباد خورموج و دستگیری باند اسکناس جعلی در فضای مجازی منتشر شده است که کاملاً کذب است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دشتی با تاکید بر برخورد قضایی با شایعه‌پراکنی در فضای مجازی گفت: رسیدگی به این موضوع در دستور کار ویژه حفاظت‌ و اطلاعات دادگستری استان بوشهر و پلیس فتا قرار گرفته است و با مخلان نظم و امنیت روانی و جامعه عوامل شایعه‌سازی و دروغ‌پردازی در فضای مجازی برخورد جدی می‌شود.

وی با بیان اینکه سوءاستفاده کنندگان در فضای مجازی با شایعه‌پراکنی سعی در تشویش اذهان عمومی داشتند افزود: این در حالی است که شایعه‌پراکنی در فضای مجازی دست‌ به‌ دست در حال افزایش است بر این اساس دستگاه قضایی با هشدار به افرادی که زمینه بروز تنش را از طریق فضای مجازی فراهم می‌کنند، نسبت به برخورد قضایی با افراد خاطی تأکید می‌کند.

حمادپور تأکید کرد: تعد‌ادی از صاحبان کانال‌های تلگرامی برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان‌ اقدام به ترویج شایعاتی در خصوص خبرهای غیرواقعی می‌کنند که هیچ‌کدام واقعیت نداشته‌ و منجر به ایجاد نگرانی و اضطراب در مردم می‌شود دادستانی نیز به صورت خاص و ویژه به‌ شدت با این شایعه‌پراکنان برخورد می‌کند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دشتی بیان کرد: فضای مجازی پدیده نوظهوری در جامعه ماست و ‌ فرهنگ‌سازی و آموزش‌های کافی در این زمینه اتفاق نیفتاده است به همین سبب دادستانی با همکاری پلیس فتا و رصد مطالب منتشر شده در فضای مجازی در صورت مشاهده تخلف و جرم در این زمینه با متخلفان برخورد قانونی لازم می‌کند.

وی تصریح کرد: پلیس فتا با رصد شبکه‌های اجتماعی، افرادی را که مرتکب جرائم شایعات در فضای مجازی می‌شوند را به دستگاه قضایی معرفی می‌کند.

حماد پور بیان کرد: با افرادی که به ترویج شایعه، تهمت، انتشار تخریب شخصیت‌ها و کلاه‌برداری می‌پردازند برخورد و به آن‌ها اخطار دهد که دست از انتشار خبرهای جعلی بردارند و از کاربران فضای مجازی نیز خواست تا نسبت به انتشار چنین شایعاتی جدا خودداری و خبرها را از خبرگزاری رسمی پیگیری کند.

رئیس اداره زندان شهرستان دشتی نیز گفت: خبر اجرای حکم و قطع ید یک نفر زندانی در زندان محمدآباد خورموج که در فضای مجازی منتشر شده است، تکذیب می‌شود.

دادور آزادی نژاد خاطر نشان کرد: چندی است خبری با مضمون قطع دست و پای یک نفر بنام هادی، خ متهم به ۳۳ سرقت منزل مسکونی در زندان محمدآباد شهر خورموج در فضای مجازی در حال انتشار است که در این خصوص اعلام می‌کنم هیچ متهمی با مشخصات اعلامی در زندان شهرستان دشتی (خورموج) وجود نداشته و از بدو تأسیس و راه‌اندازی این زندان تاکنون نیز چنین حکمی با این محتوا (قطع ید) اجرا نشده است و خبر موصوف از پایه کذب بوده و صحت ندارد.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتی نیز بیان کرد: در یکی دو هفته گذشته خبرهای مربوط به شهرستان دشتی در فضای مجازی دست‌ به‌ دست می‌شود که کذب محض است.

سرهنگ جهانبخش صیادی خاطرنشان کرد: دو خبر در فضای مجازی که یکی خبر دستگیری باند پنج‌نفره چاپ اسکناس در خورموج و دیگری، قطع دست و پای یک نفر بنام هادی، خ متهم به ۳۳ سرقت  منزل مسکونی در زندان محمدآباد شهر خورموج بود که هر دو کذب است.

وی افزود: به دستور دادستان عمومی و انقلاب پلیس فتا به جد در حال پیگیری است و رصد شبکه‌های اجتماعی و افرادی که مرتکب جرائم و اقدام به شایعات در فضای مجازی شده‌اند در حال شناسایی این افراد هستند.

صیادی تأکید کرد: مردم خبرهای خود را از طریق رسانه ملی وخبرگزاری‌های رسمی کشور پیگیری نمایند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات