رئیس شبکه دامپزشکی دشتی خبر داد:

۲۰۰۰ تن میگوی پرورشی در دشتی برداشت شد

شناسه خبر: 51239 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس دامپزشکی شهرستان دشتی اظهار داشت: در سال جاری ۲۰۰۰ تن میگو تحت نظارت دامپزشکی و طی بیش از ۷۳۰  فقره گواهی بهداشتی‌قرنطینه‌ای از مزارع پرورش دشتی برداشت و به مقصد حمل شده است.

احمد ایزدی افزود: امسال برای سومین سال متوالی طرح کدینگ و ردیابی میگو در مزارع پرورش استان بوشهر انجام می‌شود که در این طرح برای هر محموله گواهی حمل بهداشتی توسط دامپزشک مسئول بهداشتی سایت صادر و پس از بازدید در مقصد تخلیه می‌شوند و در سایت مند دشتی با پیگیری های انجام شده بیش از  ۷۳۰ گواهی بهداشتی‌قرنطینه‌ای صادر شده است و محموله هایی که به شرکتهای فرآوری میگو ارسال می‌شود پس ازفرآوری محصول، کد رهگیری صادر شده در هر گواهی بهداشتی‌قرنطینه‌ای بر روی تمامی جعبه‌ها و کارتن‌ها برای ردیابی کالا درج می‌شود.

وی ادامه داد: در سال جاری ۴۲ مزرعه در سایت پرورش میگو مند دشتی اقدام به لارو ریزی تحت نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی که در بیش از ۵۷۰ استخر کرده‌اند که اولین لارو ریزی اواخر اردیبهشت بوده است و در مجموع بیش از ۱۶۰ میلیون قطعه لارو ریزی در سایت انجام شده است و امسال در سایت مند شاهد یکی از طولانی‌ترین فصل‌های پرورش میگو بوده‌ایم.

ایزدی گفت: امسال نیز محصول نهایی حاصل تلاش‌های پرسنل دامپزشکی بخش دولتی و خصوصی است که از ابتدای فصل تولید لارو و همزمان با فعالیت مولد سازی در مراکز تکثیر، نظارت‌های بهداشتی، پایش و نمونه برداری و آزمایشات و تستهای PCR بر روی نمونه صورت پذیرفته و خوراک مصرفی نیز مورد آزمایش قرار می‌گیرد تا در نتیجه لارو میگویی با کیفیت و با حداکثر اطمینان از لحاظ سلامت با گواهی حمل قرنطینه‌ای بهداشتی به مزارع پروش ارسال شود.

وی تصریح کرد: در ادامه روند تولید میگو پرورشی، بعد از  مراکز تکثیر بر روند کاری مزارع پرورش میگو و آماده سازی مزارع با همکاری کارشناسان شیلات و مسئول بهداشتی نظارت انجام می‌شود و صدور مجوزهای لارو ریزی صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: در نهایت نیز میگوهای تولیدی در صورت تایید مسئول بهداشتی با صدور گواهی حمل قرنطینه‌ای بهداشتی به مراکز بسته بندی و فراوری میگو و یا سایر مقصدها ارسال می‌شود.

وی یادآور شد: با انجام بازدیدهای مکرر و موثر توسط بخش خصوصی و دولتی، آموزش و اعلام نواقص به پرورش دهندگان و اتحادیه پرورش دهندگان میگو مند دشتی و بواسطه همکاری اتحادیه و پرورش دهندگان و تلاش‌های مسئول بهداشتی سایت، مورد مثبتی از درگیری بیماری‌های هشدار کردنی مشاهده ثبت نشده است.
منبع: مهر

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات