جشن پیروزی انقلاب ایل قشقایی در دشت پلنگ برگزار شد

شناسه خبر: 51340 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: مدیرکل امور عشایری استان بوشهر گفت: در یکسال گذشته بیش از ۵۳۰ کیلومتر راه های مناطق عشایری این استان بهسازی و بازگشایی شده است.

فرهمند آقایی در مراسم جشن پیروزی انقلاب ایل قشقایی در دشت پلنگ شهرستان دشتی افزود: تا قبل از سال ۱۳۶۰ هیچ دفتر یا اداره ای که خدمات برای عشایر استان انجام دهد در استان بوشهر وجود نداشت و این عشایر زحمتکش محروم از هر گونه خدمات دولت قبل بودند.

وی به دستاوردها و خدمات انقلاب اسلامی به عشایر استان بوشهر اشاره کرد و افزود: به همت دولت مردان انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۰ اولین دفتر امور عشایری در استان بوشهر راه اندازی شد و در زمان حاضر این دفتر به اداره کل ارتقا یافته و ۶ اداره نیز در سطح شهرستان های استان بوشهر کار خدمت رسانی به عشایر را بر عهده دارند.

آقایی اضافه کرد: در سال گذشته برای اولین بار توسط دولت تدبیر و امید ردیف بودجه از محل ارزش افزوده برای اجرای پروژه های عمرانی و خدمت رسانی به عشایر در کشور اختصاص یافت و در این مدت ۶۳ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه مناطق عشایری استان بوشهر تخصیص یافته است.

وی تاکید کرد: در دولت تدبیر و امید بیش از ۱۱۰۰ کیلومتر جاده های عشایری در استان بوشهر راهگشایی و ۷۵۰ کیلومتر نیز بهسازی شده است.

وی به برنامه تامین آب شرب عشایر استان اشاره کرد و افزود: تاکنون ۴۰ حلقه چاه آب شیرین برای آبرسانی به عشایر استان راه اندازی شده و سه هزار و ۶۰۰ مخزن آب در مناطق عشایری نصب شده است.

آقایی ادامه داد: در دهه فجر ۲ دستگاه تانکر برای آبرسانی سیار به مناطق عشایری استان اضافه شده و تعداد تانکرهای سیار این اداره کل به ۱۱ دستگاه رسیده است.

مدیر کل امور عشایری استان بوشهر افزود: برای تامین نیازمندی های مناطق عشایری در یکسال گذشته ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار تسهیلات کم بهره به آنها پرداخت شده است.

وی افزود: در زمینه برق رسانی مناطق عشایری این استان تاکنون ۶۸۵ دستگاه مولد برق خورشیدی نصب شده که برق این مناطق را تامین می کنند.

آقایی بیان کرد: امسال نیز از محل ا عتبارات استانی و ارزش افزوده ۵۲ میلیارد ریال برای اجرای پروژه های عمرانی در مناطق عشایری استان بوشهر تصویب شده که تاکنون ۶۶ درصد این اعتبار تخصیص یافته است.

وی یاد آورشد: در زمان حاضر سه هزارو ۳۱۱ خانوار در مناطق عشایری استان بوشهر ساکن هستند که این اداره کل کار خدمات رسانی آنان را انجام می دهد.

در این مراسم اجرای موسیقی محلی عشایری و شعر خوانی و پخت نان محلی اجرا شد.
منبع: ایرنا

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات