بخشی از اراضی نیروهای مسلح به ساخت و ساز اختصاص می‌یابد

شناسه خبر: 51415 سرویس: آرشیو, اخبار مهم, خبر ویژه

مند: استاندار بوشهر گفت: توافقاتی با نیروهای مسلح انجام شده تا بخشهایی از اراضی واقع در محدوده شهر بوشهر برای ساخت و ساز به تعاونی‌های مسکن واگذار شود.

عبدالکریم گراوند در پاسخ به سوال خبرنگار #مند در خصوص نقش استانداری در ساماندهی مسکن در شهر بوشهر گفت: بخش زیادی از اراضی واقع در محدوده شهر در اختیار نیروهای مسلح است و برای رفع مشکل مسکن در نشست‌هایی که با نیروهای مسلح انجام شده، توافقاتی حاصل شده است تا بخشی از این اراضی در اختیار تعاونی‌های مسکن قرار داده شود.

استاندار بوشهر گفت: دولت مستقیما در قیمت گذاری املاک دخل و تصرفی ندارد و قیمتها براساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود اما با مشوقهایی چون تامین وام، تسهیلات بانکی و معافیت‌ها سعی دارد این بخش را مدیریت کند.
گرواند تصریح کرد: از دستگاه‌های اجرایی خواسته شده چنانچه زمین‌های مازادی در اختیار دارند اعلام نمایند تا بتوانیم با واگذاری آن‌ها به واجدان شرایط به رونق ساخت و ساز و کاهش قیمت تمام شده مسکن در شهر بوشهر کمک کنیم.

 جذب ۱۵۶ میلیارد تومان اعتبارات اشتغالزایی روستایی و عشایری در بوشهر

گراوند استاندار بوشهر در نشست با مطبوعات استان گفت: در جذب اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری استان دوم کشور هستیم.
وی تصریح کرد: دولتهای پیشین در حوزه‌های گوناگون فعالیتهای خوبی انجام داده بودند اما اشتغال مبحثی بود که چندان بدان پرداخته نشده بود.
استاندار بوشهر اظهار داشت: دولت تدبیر و امید برای ماندگاری جمعیت در مناطق روستایی و تبدیل اجتماعات روستایی و عشایری به کانونهای تولید، رونق اشتغال در این حوزه را هدف گرفته است.
گراوند گفت: سهم استان بوشهر از اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری ۱۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود که موفق شدیم بیش از سهمیه مصوب ۱۵۶ میلیارد تومان برای ۸۷۳ طرح ارائه شده در این حوزه جذب کنیم.
وی تاکید کرد: اگر طرح‌های اشتغال روستایی مطابق طرح و برنامه ارائه شده اجرا نشود و تسهیلات در مواردی دیگر سرمایه‌گذاری شود، نرخ سود تسهیلات به نرخ مصوب برگردانده می‌شود.
استاندار بوشهر با اشاره به دقت و نظارت بر اجرای این طرحها گفت: در حال حاضر نظارت مجدد بر ۶۸۴ طرح روستایی و عشایری اتمام یافته است که ۵۶۴ طرح فعال، ۶۳ طرح در حال ساخت، ۳۸ طرح در حال تکمیل، ۱۳ طرح غیر فعال و ۶ طرح نیز با طرح اولیه در مغایرت است.
گراوند تصریح کرد: اگر تسهیلات در جای خود سرمایه‌گذاری نشود نرخ سود آن مطابق نرخ مصوب و ۱۸ درصد محاسبه خواهد شد.
وی گفت: در حوزه رونق تولید ۶۵ طرح در سامانه ثبت شد که ۲۸ طرح در کارگروه ویژه تصویب و ۲۵ طرح تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند.
گراوند افزود: در شاخص رونق تولید رتبه استان در بین استانهای کشور هفدهم است.
وی اضافه کرد: در نوسازی صنایع ۲۸ طرح در سامانه ویژه ثبت شد که تسهیلات ۲۳ طرح پرداخت شده است و در این شاخص بوشهر، استان پنجم کشور است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات