رئیس دادگستری دشتی:

عزم دادگستری برای مبارزه با پدیده زمین خواری در دشتی جزم است

شناسه خبر: 51460 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس دادگستری دشتی گفت: عزم دادگستری برای مبارزه با پدیده زمین خواری در شهرستان دشتی جزم است و در این خصوص مماشات نمی کنیم.

عبدالرضا بازهوایی در نشست با مدیر و پرسنل منابع طبیعی دشتی ضمن تقدیر از فعالیت های این اداره برای حفظ و حراست از اراضی ملی و منابع طبیعی در شهرستان دشتی گفت: شعبه اول بازپرسی دادگستری شهرستان برای رسیدگی به جرایم زمین خواری تخصیص یافته و به طور جدی و سریع به پرونده های این حوزه رسیدگی می شود.

رئیس دادگستری دشتی افزود: دشتی به لحاظ وسعت و تنوع اراضی در استان بی نظیر است و عرصه های گوناگونی منابع طبیعی در دشتی ما را بر آن می دارد با وجود کمبودها اما برای رفع تصرف اراضی ملی از دست اندازی گروه ها و افراد سودجود جدی باشیم.

بازهوایی با اشاره به تعدد پرونده ها در این حوزه گفت: در سال گذشته زمین های زیادی از منابع طبیعی در روستاهای لاور شرقی، دشت پلنگ و فقیه حسنان رفع تصرف شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۷۱ فقره پرونده در موضوع زمین خواری در دادگستری دشتی تشکیل و در دست بررسی است که از این تعداد ۶۳ فقره تصرف اراضی موضوع ماده ۵۵ و ۸ فقره مربوط به چرای بی رویه دام موضوع ماده ۴۴ است.

رئیس دادگستری دشتی گفت: مساحت اراضی رفع تصرف شده در بیش از پنج روستای شهرستان بالغ بر ۶۴۹۶۳۱۱ مترمربع است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات