رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی خبر داد:

جذب بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال توسط حوزه سلامت در شهرستان دشتی

شناسه خبر: 51508 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: در سال ۹۷ بیش از یک‌صد و شصت میلیارد ریال اعتبار توسط حوزه سلامت شهرستان دشتی جذب گردید.

دکتر اصغر بحرانی  با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال ۹۷ در بخش پروژه‌های عمرانی بهداشت و درمان گفت: در سال گذشته بالغ‌بر یک‌صد و شصت میلیارد ریال اعتبار توسط مجموعه بهداشت و درمان شهرستان دشتی جذب گردید که در بخش احداث یا بازسازی بناهای حوزه سلامت و نیز در بخش توسعه بخش‌ها و تجهیزات بیمارستانی هزینه شده است.

وی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دشتی افزود: در جریان سفر اخیر وزیر بهداشت به شهرستان دشتی با اخذ مجوز استخدام ۷۰ نفر در حوزه سلامت شهرستان، اختصاص ۲۰ میلیارد ریال جهت احداث مرکز خدمات جامع سلامت زیارت و ۴ میلیارد ریال جهت احداث مهمانسرای همراه بیمار در بیمارستان زینبیه (س) موافقت شد.

بحرانی اظهار داشت: بخش‌های ICU و NICU این بیمارستان در حال احداث است و عملیات اجرایی کلینیک اعصاب و روان نیز به‌زودی آغاز خواهد شد.

زئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی گفت: اطلاعات ۹۸ درصد از خانوارهای شهرستان دشتی به منظور دریافت خدمات بهداشتی در سامانه سیب ثبت‌شده است که ثبت‌نام‌شدگان می‌توانند در سراسر کشور از مزایای آن برخوردار شوند.

دکتر اصغر بحرانی افزود: خدماتی مانند غربالگری فشارخون و دیابت، مشاوره‌های تغذیه و سلامت روان، مشاوره سلامت اجتماعی پیرامون دخانیات و الکل در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: خدمات بهداشتی درمانی لازم جهت ساکنین روستاهای دورافتاده با اعزام تیم‌های سلامت شهرستان و یا کلینیک سیار دندانپزشکی به آن روستا به‌صورت رایگان به آنان ارائه می‌شود که این خدمات جمعیت عشایری شهرستان را نیز پوشش می‌دهد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات