محیط زیست شکایت از معدن سنگ مرمریت بیرمی را پس گرفته است

شناسه خبر: 51647 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس دادگستری شهرستان دشتی گفت: اداره کل محیط زیست شکایت از معدن سنگ مرمریت واقع در منطقه حفاظت شده بیرمی را پس گرفته است.

محمدرضا بازهوایی در جمع خبرنگاران گفت: نماینده حقوقی محیط زیست یک روز پیش از فرا رسیدن نوبت رسیدگی به پرونده معدن سنگ مرمریت، دستور موقت توقیف عملیات اجرایی و شکایت از بهره‌بردار معدن را پس گرفت.

وی اظهار داشت: هر چند بهره‌بردار مجوز لازم از منابع طبیعی را اخذ نکرده است اما پروانه بهره‌برداری در صنایع و معادن صادر شده و از این رو فعالیت بهره بردار منع قانونی ندارد.

بازهوایی تصریح کرد: استان می‌توانست چنانچه فعالیت این معدن مغایر با اصول محیط زیست و حقوق عمومی است در شورای صنعت و معدن مجوز فعالیت معدن سنگ مرمریت را باطل کند اما تاکنون اینکار را انجام نداده است.

وی گفت: شاید محیط زیست به دلیل کافی نبودن مستندات و ادله لازم مبنی بر تخلف محیط زیستی معدندار و ترس از پرداخت خسارت احتمالی ناشی از توقف کار، دستور موقت توقف عملیات اجرایی را پس گرفت اما ما معتقدیم نباید شکایت از معدندار را پس می‌گرفت.

بازهوایی گفت: در حال حاضر بنا بر شواهد فعالیت اجرایی در این معدن متوقف است اما از نظر ما منعی برای ادامه کار معدن وجود ندارد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات