چرا از زیرساخت‌های تلفن ثابت در باغان استفاده نمی‌شود

شناسه خبر: 51655 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: بیش از ۲۵ کیلومتر کابل و پایه مخابرات نصب شده تا تلفن ثابت از مرکز بخش به باغان یکی از بزرگترین روستاهای بخش شنبه و طسوج در منتهی الیه شمال شرقی شهرستان دشتی برسد.

این خط در دهه ۸۰ احداث و در اوایل دهه ۹۰ با قطع تلفن‌های ثابت روستا پس از زلزله بزرگ فروردین ۹۲ عملا بلااستفاده ماند.

عضو شورای اسلامی روستای باغان گفت: قبل از سال ۹۲ برنامه داشتند که امکانات تلفن ثابت را در باغان جمع آوری کنند ولی در گیر‌و‌دار زلزله و حواشی ایجاد شده، ارتباط را قطع کردند.

احمد رضایی عضو در گفتگو با #مند گفت: تنها راه ارتباط مجازی باغان فقط تلفن همراه است که متاسفانه آن‌هم بیشتر اوقات قطع و نوسانات زیادی دارد (به ویژه در روزهای اخیر) و با توجه به پراکندگی برخی از محلات می‌شود گفت، آنتن‌دهی با کیفیت وجود ندارد.

وی گفت: باغان دومین جمعیت روستایی شهرستان دشتی است که هنوز تلفن ثابت ندارد و از سال ۹۲ اشتراک مردم بلاتکلیف است.

رضایی اظهار داشت: سال قبل هیاتی از تهران برای راه اندازی سایت ایرانسل به روستا آمدند و قول مساعد دادند ولی هنوز خبری از اقدام عملی نیست.
عضو شورای اسلامی روستای باغان افزود: هیچ گونه بستر اینترنتی به غیر از ۳G همراه اول که بیشتر اوقات نوسان دارد، وجود ندارد و اشتراک به صورت رادیو و والست بوده که هنوز هم پشت بام منازل نصب است.
رضایی گفت: هیچ کس اشتراک خود را تحویل نداده است و مردم لوازم فوق را در اوایل دهه ۸۰ و به دشواری و به مبلغ ۶۰ هزار تومان خریداری کردند.
باغان با جمعیت ثابت ۱۶۰۰ نفر در فاصله ۲۵ کیلومتری مرکز بخش و حدود ۹۰ کیلومتری مرکز شهرستان در فصل کشاورزی جمعیتی بالغ بر ۲۰۰۰ نفر دارد.

Image result for ‫باغان‬‎

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات