تلنگری به هیجانات اخیر نمایندگان برای بازگشت به کار نیروهای اخراجی منطقه پارس

شناسه خبر: 51727 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: هیجان خود را کنترل کنید و برای ارسال کلیپ، تصویر و بیانیه برای بازپس گیری حقی که پیش از این بدون منت به فرزندان استان اعطا شد، اندکی خوددار باشید.

محبت بفرمایید به تیم رسانه ای خود نیز بگویید اینهمه شبکه های مجازی را در تسخیر عکس و تصاویر شما قرار ندهند.

مرحمت فرمایید،” اصل را فدای فرع نکنید”.

شاید فرا رسیدن موسم انتخابات شما را مجبور به طی نمودن این مسیر کرده باشد اما یادتان نرود شما نماینده مردم استان بوشهر هستید.

مردمی که اگر نیاز شد سنگ به شکم بستند اما حقوق خود را از بیگانگان گدایی نکردند. مردانه ایستادند و جان دادند اما ننگ نپذیرفتند.

وکلای گرانسنگ، هم شما و هم موکلان شما در استان اطلاع دارید که رسالت اصلی نماینده، کلان اندیشیدن و کلان راهکار دادن است.

وظیفه نماینده های استان آسیب شناسی دقیق و ارائه طرح و برنامه در تمام حوزه های زیر ساختی است.
آگاه باشید که موکلان شما خوب می دانند استان ما به خاطر عدم تدبیر لازم و عدم بهره گیری از ظرفیت های ارزشمند صنایع عظیم نفتی و گازی، یکی از استان های محروم کشور است.


مردم شما بهتر می دانند که از نظر امکانات زیر ساختی ما مشکلات اساسی داریم.

استان ما با وجود ذخایر گرانبها، آمار بیکاری بالایی دارد، بحران کم آبی طاقت مردم بیشتر شهرستانها را بریده و جاده های مرگ نیز در خیلی جاها چتر غم و اندوه بر ساحت خانواده ها گسترانده است.

بن بست «ته لنجی» سفره های مردمان ساحل را خالی کرده و از نظر آموزشی بیشترین مدارس تخریبی همراه با کمبود شدید امکانات آموزشی داریم و از نظر بهداشت و درمان نیز شاخص های ایده ال در مراکز درمانی ما وجود ندارد.

بنابراین انتظار بود شما وکلای مردم در قالب مجمع نمایندگان استان، برای حل همه معضلات زیر ساختی اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تدبیر و راهکاری عملی و کارآمد اندیشه می کردید اما ما دیدیم که چگونه تفرقه و جزیره ای فکر کردن شماها نه تنها راهکار و طرحی پیاده نکرد، بلکه مجمع نیز که نماد اتحاد و همفکری وکلای مردم است، منفعل و متلاشی شد.


به اندازه کافی وقت بود حقوق اساسی مردم استان در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی مطالعه و احصا شود تا با گرفتن بخشی از این حقوق معوق مانده، استان بیش از این شاهد واپس گرایی و عدم توسعه یافتگی نباشد.


می توانستید با حمایت از نیروهای بومی و اشتغال رسمی آنان در مناصب و سمت های متعدد نفت در عسلویه، خارگ، جم، امام حسن، نرگسی و… زمینه استفاده بهتر و بهینه تر از این ثروت استان را فراهم می آوردید.

می شد با تکیه بر توان مردم حق استخدام نیروهای بومی در عسلویه و سایر صنایع نفتی و گازی را مطالبه می کردید و با اجرای دقیق آن برای هزاران نفر اشتغال می آفریدید و در شوی تبلیغاتی دیگران اینگونه بازی نمی کردید.

وقت بود تا با تکیه بر توان علمی دانشگاه های استان طرح های گوناگون برای استفاده از فرصت نفت در جغرافیای بوشهر مطالعه شود و با اجرای آن مناطق محروم را بهره ور و زندگی های دور از شان مردم را به سامان کرد.

می شد برای جبران تبعات فرهنگی اجتماعی و زیست محیطی نفت در استان اعتبارات کلان گرفت و امروز با آمار طلاق و بیکاری و بزه های اجتماعی و تخریب منابع طبیعی و میراث فرهنگی مردم مواجه نبود.


شما را چه شده است که بابت یک موضوع جزئی در بحث اخراج ۱۷۰ جوان استان در رقابت هیجانی با یکدیگر قرار گرفته اید و هر کدام تلاش می کنید اندک امیدی که امروز به این جوانان اخراجی داده شده، بنام خود مصادره کنید.
لازم است در این خصوص مواردی خدمت شما نمایندگان عزیز عرض کنم.

۱- این ۱۷۰ نفر با وجود محدودیت های قانونی که دست و پای ما را بسته بود و اجازه نمی داد بیش از این و شایسته تر از این به جوانان همدیار خدمت کنیم در سازمان منطقه ویژه مشغول بکار بودند و به خاطر برخی موارد درون سازمانی قربانی و اخراج شدند و ۸ ماه خود و خانواده هاشان با برزخ بیکاری و تبعات ناشی از آن مواجه شده و زجر کشیدند.

۲-کمک به حل مشکل برگشت به کار این جوانان جزو وظایف مدیران نفتی بوده است که به لطف خدا امروز این مهم توسط معاون وزیر نفت، آقای کرباسیان انجام شده است اما چرا باید این موضوع ساده ۸ ماه طول بکشد؟

۳- جهت اطلاع شما نمایندگان عزیز باید اذعان کرد که متاسفانه ما شاهد اخراج روزانه عده کثیری از جوانان استان در خیلی از شرکتهای پیمانکاری و پالایشگاهی سطح منطقه هستیم که شما حتی سراغی از آنان ندارید.

۴- آمار بیکار شدن حدود ۱۰ برابر این تعداد در استان وجود دارد که لیست آنان در دفاتر همه شماها هست و چشم انتظار تدبیر و اندیشه شمایند تا زمینه بازگشت به کار آنان نیز فراهم شود.

بنابراین به جای رفتارهای هیجانی و احساسی در این موارد جزئی، لطفا طرح ها و برنامه های کلان خود را در باب حل معضلات عظیم مانند بحث اشتغال، توسعه زیرساختهای استان ارائه نمایید و در کنار پست های اینستاگرامی خود به مردم و موکلان خود نشان دهید تا روزنه های امید در زندگی مردم پیدا شود و آرامش و شادابی و طراوت به کانون گرم خانواده های موکلان شما بازگردد.

محمد پاکدل

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات