۲۵۰۰ تن میگوی پرورشی در سایت مند دشتی برداشت خواهد شد

شناسه خبر: 51804 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: سایت پرورشی میگوی مند دشتی از سایت های مهم استان بوشهر است که پیش بینی می شود امسال ۲هزارو ۵۰۰ تن میگو از آن برداشت شود.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری دشتی روز چهارشنبه در نشست بررسی و توسعه سایت پرورش میگوی مند دشتی گفت: در زمان حاضر ۴۲ مزرعه به وسعت ۷۰۰ هکتار پرورش میگوی در این سایت فعال است.

حیدر منصوری افزود: بدلیل کیفیت میگوی پرورشی سایت مند دشتی بیش از ۸۰ درصد آن به خارج از کشور صادر می شود.

وی بااشاره به اقدامات خوب دولت برای توسعه سایت پرورش میگوی مند دشتی در چند سال گذشته یادآورشد: کار برق رسانی به این سایت که از مطالبات دیرینه پرورش دهندگان میگوی مند است با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال تکمیل شده و در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.

منصوری اضافه کرد: سایت پرورش میگوی مند ۴۰۰ نفر به صورت مستیقم اشتغالزایی داشته است و در صورت توسعه می تواند زمنیه اشتغال تعداد زیادی از جوانان منطقه را فراهم کند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دشتی نیز گفت: سایت پروش میگوی مند علاوه بر پرورش میگو دارای چهار شرکت تولید و تکثیر لارو میگو است که تحت نظارت این اداره فعالیت دارند.

احمد ایزدی افزود: امسال ۲۱۰ میلیون لارو میگو در سایت مند تولید شد که به مزارع پرورش میگوی استان و خارج از استان ارسال شد.

وی به نظارت مستمر و دقیق کارشناسان شبکه دامپزشکی دشتی برای رعایت نکات موارد بهداشتی در سایت مند اشاره کرد و گفت: این نظارت ها از سه ماه پیش هنگام ذخیره سازی لارو میگو شروع شده و تا زمان برداشت نهایی نیز ادامه دارد.

ایزدی اضافه کرد: هم اکنون در سایت مند ۶۴ میلیون قطعه لارو میگو در مزارع پرورشی مند ذخیره سازی شده که دارای ۸۰ نوع گواهی قرنطینه بهداشتی دامپزشکی است.

برچسب ها:
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات