۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت سدکاردانه دشتی مصوب شد

شناسه خبر: 51831 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: سرپرست شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به ساخت سد کادرانه در شهرستان دشتی گفت: برای اجرای این طرح که آب شهرها و روستاهای دشتی تامین می‌کند ۳۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد.

حسین باشی‌زادگان از ساخت شش سد در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: با تکمیل این سدها که در شهرستان‌های مختلف استان بوشهر قرار دارد وضعیت تامین آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعتی شهرستان‌های استان به پایداری می‌رساند.

وی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات طرح‌های اضطراری آب آشامیدنی استان بوشهر، با تاکید بر تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی افزود: مشکل آب شهرها و روستاهای شهرستان دشتی با اجرایی شدن طرح‌های تدوین شده برطرف می‌شود که حفر چاه و اجرای خط انتقال از تنگ‌سدر از آن جمله است.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با بیان اینکه از محل سفر هئیت دولت به استان بوشهر برای انتقال آب از تنگ سدر به دشتی اعتباراتی ابلاغ شده خاطر نشان کرد: برای تامین آب روستاهای دشتی حفر چاه در تنگ‌سدر انجام شده که با انتقال به مخزن ذخیره مشکل آب روستاهای دشتی برطرف می‌شود.

باشی‌زادگان از ساخت سدکاردانه در دشتی خبر و خاطر نشان کرد: برای اجرای سدکاردانه که آب شهرها و روستاهای دشتی تامین می‌کند ۳۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد.

وی، حجم ذخیره سد کاردانه را سالانه ۵ میلیون متر مکعب آب دانست و افزود: این سد در مدت ۲۴ ماه ساخته می‌شود که با تکمیل آن آب مورد نیاز شهرها و روستاهای شهرستان دشتی تامین و دغدغه این منطقه را برطرف می‌کند.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای بوشهر تاکید کرد: در شهرستان دشتی یکی از اولویت‌ها، ساخت سد کاردانه است که از همه منابع برای ساخت این سد استفاده می‌شود.
منبع: تسنیم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات