رئیس اتاق بازرگانی استان خبر داد:

حذف استثنائات تخفیف سود بازرگانی در بندر بوشهر

شناسه خبر: 51845 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندر بوشهر گفت: در نشست کمیسیون  ماده یک وزارت صنعت، معدن و تجارت، لغو استثنائات ۲۰ درصد تخفیف سود بازرگانی در بندر بوشهر به تصویب رسید.

خورشید گزدرازی در سومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان، با اشاره به تصویب لغو استثنائات ۲۰ درصد تخفیف سود بازرگانی افزود: بر اساس این مصوبه کالاهای مبدأ بندر جبل علی امارات به مقصد بنادر استان بوشهر نیز مشمول ۲۰ درصد تخفیف سود بازرگانی می شوند.

وی اضافه کرد: همچنین منطقه ویژه ۲ اقتصادی بوشهر به عنوان پس کرانه کانتینری بندر بوشهر محسوب شده و ۲۰ درصد تخفیف یاد شده شامل این پسکرانه نیز می شود.

وی ادامه داد: تخفیف ۲۰ درصدی سود بازرگانی که با استثنائاتی همراه بوده، همواره سبب محروم شدن بوشهر از انتقال کالاهای تجاری به این بندر و رکود آن شده که حذف این استثنائات، زمینه ترغیب فعالان اقتصادی برای فعالیت در این بندر کهن را فراهم می کند.

گزدرازی با اشاره به اهمیت کار تجارت در استان یادآور شد: باتوجه به اینکه اشتغال و امرار معاشِ بخش قابلِ توجهی از شهروندان استان به صورت مستقیم و غیرمستقیم به بازرگانی خارجی و تجارت دریایی وابسته است، رونق یا رکود این فعالیت ها نقش بسزایی در وضعیت معیشت آنان دارد.

گزدرازی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار کرد: در ارتباط با نحوه عملکرد بازرسان و حسابرسان سازمان تامین اجتماعی نیز انتظار می رود در شرایط خاص کنونی کشور با هدف حمایت از واحدهای تولیدی بازنگری لازم در این بخش صورت گیرد.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه کشت گلخانه ای اظهار داشت: در راستای توسعه کشت گلخانه ای در استان نیز انتظار می رود در موضوع تامین آب با مدیریت صحیح و اصولی، زمینه رونق فعالیت های این بخش فراهم شود.

گزدرازی ادامه داد: در شرایطی که استان بوشهر از لحاظ منابع آبی برای کشاورزی، استانی محروم محسوب می شود انتظار داریم با تدابیر لازم، زمینه بهبود وضعیت آب مورد نیاز بخش کشت گلخانه ای استان فراهم شود.

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر منظور مدیریت منابع آب جهت افزایش و توسعه کشت گلخانه ای خواستار اجرای بند “پ” ماده ۳۵ برنامه توسعه ششم شد.

در نظر گرفتن تسهیلات ویژه برای کشاورزان فعال در حوزه کشت گلخانه ای با تشکیل کارگروهی مرکب از اتاق بازرگانی، جهاد کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت به منظور شناسایی و اعلام تجهیزات موثر در بهینه سازی مصرف آب کشاورزی، تغییر تعرفه برق غیر پمپاژ گلخانه ای از (ج-الف) به (الف-۳ )، لغو اخذ تعهدنامه از کشاورزان توسط سازمان نظام مهندسی و اعطای تسهیلات بدون بهره جهت استفاده از تکنولوژی خورشیدی از جمله پیشنهادات مطرح شده توسط دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر بود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات